24 Март, 2019
0.2401
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

ВО КНИЖАРНИЦИТЕ НА ПРОСВЕТНО ДЕЛО

ПОБАРАЈТЕ ГИ сликовниците со омилените јунаци: Бетмен, Штрумфови, Том и Џери, Сунѓерот Боб!

Објавено во: Мои пари 14 Март, 2019

Секоја едиција со наведените јунаци нуди свои згоди и незгоди, авантури и доживувања, случки и настани.

ТОМ И ЏЕРИ - Познати по нивните лудории.  Ненадминливиот Џери со кој мачорот Том постојано мака мачи! И кога лудуваат се симпатични, особено кога Том е надмудрен од решенијата на Џери.

ШТРУМФОВИ - Белокапите човечиња кои уживаат во своето село со сите згоди и незгоди. Ги води паметниот Велештрумф,  Штрумфета сите ги шармира,  полузаспаниот Спанко талка наоколу, Мускулко со неговите „силни“ решенија, Шегобијко преполн со шеги ги засмејува сите... Многу се слатки, запознајте ги!

СУНЃЕРОТ БОБ - Што велите? Да не го подзаборавивте? Па тој е толку интересен, ве повикува на забава! Секогаш нуди дружба, сакате за фудбал, сакате за жонглирање со топки ...тој е секогаш главен капитен!

БЕТМЕН - Ликот со кој многу деца се поистоветуваат. Тој е силен и храбар, наоѓа решение за секоја тешка ситуација. Тој со години ги усовршувал сите облици на борба и создал арсенал од најсовремена опрема!

Истражувајте, поврзувајте, редете, размислувајте, споредувајте и што е најважно, учете со сите овие јунаци! Во едициите ви нудиме, решавалки, боенки, лепенки и уште мнооогу забавни нешта!


Можеби ќе ве интересира

Дел од жителите на Студеничани добија вода, а дел не

Дел од жителите на Студеничани добија вода, а дел не

По средбата Жбогар -Азески- Каков ќе биде патот на бизнисот кон ЕУ?

По средбата Жбогар -Азески- Каков ќе биде патот на бизнисот кон ЕУ?

Прекин во водоснабдувањето и санирани дефекти

Прекин во водоснабдувањето и санирани дефекти

Перо Антиќ на чело на Олимпискиот совет и усвојување на меморандумот за автономија и независност

Перо Антиќ на чело на Олимпискиот совет и усвојување на меморандумот за автономија и независност

Боб Марли: Само еднаш во животот ќе најдеш некој кој целосно може да го преврти твојот свет

Боб Марли: Само еднаш во животот ќе најдеш некој кој целосно може да го преврти твојот свет

Меѓународна премиера на Готлиб на интернационалниот фестивал за анимиран филм Анимаком во Билбао, Шпанија

Меѓународна премиера на Готлиб на интернационалниот фестивал за анимиран филм Анимаком во Билбао, Шпанија

(ГАЛЕРИЈА) Porsche го претстави Cayenne Coupé

(ГАЛЕРИЈА) Porsche го претстави Cayenne Coupé

Бизнис понуда од Неотел за мали и средни фирми

Бизнис понуда од Неотел за мали и средни фирми

Успешната дигитална трансформација е равенство помеѓу техничката револуција и еволуцијата на Mindset-от

Успешната дигитална трансформација е равенство помеѓу техничката револуција и еволуцијата на Mindset-от