21 Мај, 2019
0.0240

Почина новинарот Марјан Блажевски: Почивај во мир драг наш колега

Објавено во: Македонија 23 Април, 2019

Новинарот Марјан Блажевски почина денеска по кратко боледување. Блажевски е долгогодишен новинар, а најголемиот дел од својата кариера го помина во весникот „Дневник“.

Последниот ангажман во новинарството му беше во нашиот медиум, Фактор.

Текстовите на нашиот Марјан ќе останат да сведочат за неговата професионалност, посветеност...

Фактор, колегите, новинарите - сите тажиме.

Замина нашиот другар.

Почивај во мир драг наш!

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови цени на горивата, што договорија Заев и Ахмети?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови цени на горивата, што договорија Заев и Ахмети?

По средбата Заев - Ахмети има ли конкретни имиња кои ќе бидат сменети?

По средбата Заев - Ахмети има ли конкретни имиња кои ќе бидат сменети?

Богоевски закажа седница за одземање на мандатот на Груевски

Богоевски закажа седница за одземање на мандатот на Груевски

Џеват Адеми кажа од каде треба да почне „метлата“

Џеват Адеми кажа од каде треба да почне „метлата“

Првиот грчки F16 ја прелета Македонија

Првиот грчки F16 ја прелета Македонија

УНЕСКО бара Охрид да се стави на листата загрозено светско наследство

УНЕСКО бара Охрид да се стави на листата загрозено светско наследство

Копров им се извини на Србите затоа што не добија од нас ниту еден поен

Копров им се извини на Србите затоа што не добија од нас ниту еден поен

Апелационен суд не ја прифати жалбата на Спиро Ристовски

Апелационен суд не ја прифати жалбата на Спиро Ристовски

Едмонд Темелко не се откажува од градоначалничката функција

Едмонд Темелко не се откажува од градоначалничката функција