27 Јануари, 2021
0.0193

Почина позната српска актерка Неда Арнериќ

Објавено во: Балкан 10 Јануари, 2020

Познатата српска актерка Неда Арнериќ почина денеска на 67-годишна возраст.

Телото го пронашол нејзиниот брат во трпезарија, пренесува Телеграф.рс. Нема знаци на насилство, а полицијата и брзата помош се наоѓаат во домот.

Арнериќ е родена на 15 јули 1953 година во Књажевац и имаше богата актерска кариера.

Во текот на нејзината кариера, таа оствари  улоги во десетици филмови.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Емигранти упаднаа во „Зара“ во Белград за да крадат облека

(ВИДЕО) Емигранти упаднаа во „Зара“ во Белград за да крадат облека

Забрана за визири, шалови и бандани од 1 февруари во Бугарија: Дозволени се само маски

Забрана за визири, шалови и бандани од 1 февруари во Бугарија: Дозволени се само маски

Партијата на шоуменот Слави Трифонов со голема поддршка пред изборите, станува новиот Красимир Каракачанов

Партијата на шоуменот Слави Трифонов со голема поддршка пред изборите, станува новиот Красимир Каракачанов

Србија ќе подели 150.000 празни селски куќи на млади брачни двојки

Србија ќе подели 150.000 празни селски куќи на млади брачни двојки

Американците не сакаат да слушнат за Голема Албанија или Голема Србија

Американците не сакаат да слушнат за Голема Албанија или Голема Србија

ОД ДЕНЕСКА НЕМА ВАКЦИНИРАЊЕ БЕЗ ЗАКАЖАН ТЕРМИН - српската Влада ги повикува граѓаните прво да се регистрираат

ОД ДЕНЕСКА НЕМА ВАКЦИНИРАЊЕ БЕЗ ЗАКАЖАН ТЕРМИН - српската Влада ги повикува граѓаните прво да се регистрираат

За 20.000 евра татко ја продал својата ќерка

За 20.000 евра татко ја продал својата ќерка

Се дозна по чии налог бил прислушуван Вучиќ и каде завршувале транскриптите - еве што кажа раководителот на Управата

Се дозна по чии налог бил прислушуван Вучиќ и каде завршувале транскриптите - еве што кажа раководителот на Управата

Грција регистрира позитивни случаи на новиот сој на граничните премини

Грција регистрира позитивни случаи на новиот сој на граничните премини