09 Декември, 2019
0.0197

Подготви „антички“ копачки, но не доби шанса во поразот на Македонија против Австрија

Објавено во: Македонија 11 Јуни, 2019

Промоцијата на „античките“ копачки на младиот македонски фудбалер Дарко Чурлинов не се ефектуираше, откако не доби шанса за настап во поразот на македонската репрезентација со 1-4 во синоќешниот квалификациски дуел против австриската селекција на арената „Тоше Проески“.

Чурлинов остана на клупата за резервни играчи и на претходниот натпревар на домашен терен кој Македонија со 0-1 го загуби од Полска.

Следната прилика тинејџерот ќе ја има против Израел и Латвија во септември, но на гостински терен.

Можеби ќе ве интересира

Пукано во полициски службеник во Скопје

Пукано во полициски службеник во Скопје

Зошто Пендаровски не е убеден дека избори ќе има на 12 април

Зошто Пендаровски не е убеден дека избори ќе има на 12 април

Здравство призна дека е уништен сомнителен инсулин од паралелен увоз набавен во време на претходната власт

Здравство призна дека е уништен сомнителен инсулин од паралелен увоз набавен во време на претходната власт

Захариева: Преговорите за членство во ЕУ на Македонија не треба да се одложуваат

Захариева: Преговорите за членство во ЕУ на Македонија не треба да се одложуваат

Колку изнесува најмалата, а колку највредната награда од наградната игра со скенирање фискали сметки

Колку изнесува најмалата, а колку највредната награда од наградната игра со скенирање фискали сметки

Да го славиме БОЖИЌ според идејата на Шилегов или сепак не?

Да го славиме БОЖИЌ според идејата на Шилегов или сепак не?

Османи не прифаќа чепкање на Законот на јазици

Османи не прифаќа чепкање на Законот на јазици

Ако патувате утрово состојбата на патиштата е ваква

Ако патувате утрово состојбата на патиштата е ваква

Се празнува Свети Климент Охридски-наш најголем светител, просветител и учител

Се празнува Свети Климент Охридски-наш најголем светител, просветител и учител