24 Јули, 2019
0.0204

Подготви „антички“ копачки, но не доби шанса во поразот на Македонија против Австрија

Објавено во: Македонија 11 Јуни, 2019

Промоцијата на „античките“ копачки на младиот македонски фудбалер Дарко Чурлинов не се ефектуираше, откако не доби шанса за настап во поразот на македонската репрезентација со 1-4 во синоќешниот квалификациски дуел против австриската селекција на арената „Тоше Проески“.

Чурлинов остана на клупата за резервни играчи и на претходниот натпревар на домашен терен кој Македонија со 0-1 го загуби од Полска.

Следната прилика тинејџерот ќе ја има против Израел и Латвија во септември, но на гостински терен.

Можеби ќе ве интересира

Бурни реакции: Твитер не стивнува со денови за Катица Јанева

Бурни реакции: Твитер не стивнува со денови за Катица Јанева

ПРВИТЕ ЗАКАНИ ИСПРАТЕНИ: Мицотакис најави притисок на Скопје и промоција на „грчка“ Македонија

ПРВИТЕ ЗАКАНИ ИСПРАТЕНИ: Мицотакис најави притисок на Скопје и промоција на „грчка“ Македонија

СОНЧЕВО И СТАБИЛНО: Еве какви температури не очекуваат

СОНЧЕВО И СТАБИЛНО: Еве какви температури не очекуваат

Кирацовски влезе во војна со бизнисменот Азманов

Кирацовски влезе во војна со бизнисменот Азманов

Законот за Јавно обвинителство ќе биде испратен на усвојување во Собранието со европско знаме и во скратена постапка

Законот за Јавно обвинителство ќе биде испратен на усвојување во Собранието со европско знаме и во скратена постапка

БиХ СО НАЈВИСОК РИЗИК: Има ли опасност од тероризам во Македонија?

БиХ СО НАЈВИСОК РИЗИК: Има ли опасност од тероризам во Македонија?

Ванковска за обраќањето на Јанева: Правната држава е одамна прежалена

Ванковска за обраќањето на Јанева: Правната држава е одамна прежалена

ФОКУС НА ДЕНОТ: Катица Јанева се огради од „Рекет“, најден е и телефонот за кој се тврдеше дека е изгубен

ФОКУС НА ДЕНОТ: Катица Јанева се огради од „Рекет“, најден е и телефонот за кој се тврдеше дека е изгубен

Како француски „Репортер“ ја опиша Преспа?

Како француски „Репортер“ ја опиша Преспа?