22 Септември, 2018
0.3107
    ALK 8001    -0.04%     BESK 10100    0%     CEVI 1000    0%     GRNT 820    0%     KMB 5174.73    0.16%     MPOL 314    0%     MPT 47013    -1.53%     OHB 6600    0.79%     OKTA 4296.07    0.92%     RZTK 526    0%     RZUS 108    0%     STB 1115    0.54%     STBP 1158    0.73%     TNB 14007.94    0.06%     TTK 1135    -0.03%     UNI 2307.38    -0.99%

(ФОТО+ВИДЕО) Камената вила на славниот уметник Микеланџело се продава за 7,5 милиони евра

Објавено во: Стил 13 Март, 2018

Резиденицијата во која живеел и творел еден од еден од најважните уметници на сите времиња Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni се продава.


Камената вила која се наоѓа во Токсана, има десет спални. Собите се карактеризираат со сводови и греди, но во ниедна од нив не можете да пронајдете уметничките дела на авторот. Во неа можете да забележите неколку фрески изработени од него, колку да го сочуваат уметничкиот дух.

За да се зачува вредноста и значењето на куќата, во кујната е сеуште сочуван оргиналниот камин и садопер кој бил користен во времето кога живеел Микеланџело.


Оваа прекрасна резиденција на славниот Микеланџело се продава за 7,5 милиони евра. Целиот имотот е изолиран и опкружен со прекрасно зеленило, а тука се неминовните богати градини.

Погледнете ја и восхитете се
Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Напуштена шеќерана ја претвориле во луксузен хотел

(ФОТО) Напуштена шеќерана ја претвориле во луксузен хотел

(ВИДЕО) Трка на супер-автомобили, супербајк, формула 1 болид, приватен џет и воен ловец - Кој победи?

(ВИДЕО) Трка на супер-автомобили, супербајк, формула 1 болид, приватен џет и воен ловец - Кој победи?

СЕ ИЗНАСЛУШАВ СЕШТО ЗА МЕНЕ, ВРЕМЕТО ЌЕ ЈА ПОКАЖЕ ВИСТИНАТА: Интервју со Зоран Џорлев

СЕ ИЗНАСЛУШАВ СЕШТО ЗА МЕНЕ, ВРЕМЕТО ЌЕ ЈА ПОКАЖЕ ВИСТИНАТА: Интервју со Зоран Џорлев

(ФОТО) Боки, Геро и пола Влада на свадба кај Стефан Богоев

(ФОТО) Боки, Геро и пола Влада на свадба кај Стефан Богоев

ЈАНЕ ЗАКРЕПНУВА ПО ОПЕРАЦИЈАТА ВО ПАРИЗ: Еден ден и јас ќе играм фудбал

ЈАНЕ ЗАКРЕПНУВА ПО ОПЕРАЦИЈАТА ВО ПАРИЗ: Еден ден и јас ќе играм фудбал

Пред огледало со Јована Стојменовиќ: Не сум зависник од салоните за убавина

Пред огледало со Јована Стојменовиќ: Не сум зависник од салоните за убавина

ВИСОКИ ЦЕНИ ВО НИСКА СЕЗОНА: Колку ќе потрошите на грчките плажи?

ВИСОКИ ЦЕНИ ВО НИСКА СЕЗОНА: Колку ќе потрошите на грчките плажи?

НЕКОГАШ МИС СЕГА БАНКАРКИ И СЛАТКАРКИ: Кои се сите македонски убавици со титула?

НЕКОГАШ МИС СЕГА БАНКАРКИ И СЛАТКАРКИ: Кои се сите македонски убавици со титула?

(ФОТО) ГРАДОВИ НА ДУХОВИ ВО ЕВРОПА: Убави се, но зошто немаат жители?

(ФОТО) ГРАДОВИ НА ДУХОВИ ВО ЕВРОПА: Убави се, но зошто немаат жители?