16 Декември, 2018
0.3097
    ALK 8197.71    -1.16%     FERS 67900    0%     GRNT 800.16    -2.3%     KMB 5024.07    -0.79%     MPT 46679.54    -1.73%     MTUR 4900    0%     OHB 6517    -0.43%     OILK 6000    0%     OKTA 4350    0%     RMDEN12 97.3    0.31%     RMDEN15 96.8    -0.41%     RMDEN16 97    0%     SBT 1950    8.22%     SOLN 170    0%     STB 1281.65    -0.63%     TEL 299.58    -0.14%     TNB 14180    -0.14%     TTK 1270    -0.78%     ZLRB 6170    311.33%

(ФОТО+ВИДЕО) Камената вила на славниот уметник Микеланџело се продава за 7,5 милиони евра

Објавено во: Стил 13 Март, 2018

Резиденицијата во која живеел и творел еден од еден од најважните уметници на сите времиња Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni се продава.


Камената вила која се наоѓа во Токсана, има десет спални. Собите се карактеризираат со сводови и греди, но во ниедна од нив не можете да пронајдете уметничките дела на авторот. Во неа можете да забележите неколку фрески изработени од него, колку да го сочуваат уметничкиот дух.

За да се зачува вредноста и значењето на куќата, во кујната е сеуште сочуван оргиналниот камин и садопер кој бил користен во времето кога живеел Микеланџело.


Оваа прекрасна резиденција на славниот Микеланџело се продава за 7,5 милиони евра. Целиот имотот е изолиран и опкружен со прекрасно зеленило, а тука се неминовните богати градини.

Погледнете ја и восхитете се
Можеби ќе ве интересира

DIY: Лесни и едноставни новогодишни честитки!

DIY: Лесни и едноставни новогодишни честитки!

Боба Живојиновиќ дојде од Мајами специјално за концертот на Брена во Скопје

Боба Живојиновиќ дојде од Мајами специјално за концертот на Брена во Скопје

Како Скопјанецот Стојче се богати од билка која ја донеле нашите предци во времето на Александар Македонски

Како Скопјанецот Стојче се богати од билка која ја донеле нашите предци во времето на Александар Македонски

(ВИДЕО) КОГА НАДЕЖТА Е ПОСИЛНА ОД БОЛЕСТА: Ова девојче прави неверојатни цртежи

(ВИДЕО) КОГА НАДЕЖТА Е ПОСИЛНА ОД БОЛЕСТА: Ова девојче прави неверојатни цртежи

(ФОТО) На кого личи Илина: Сара Мејс конечно ја покажа ќерка си

(ФОТО) На кого личи Илина: Сара Мејс конечно ја покажа ќерка си

(ВИДЕО) БОЖИЌНАТА РЕКЛАМА НА ХИТРОУ: Кадифените мечки повторно се тука

(ВИДЕО) БОЖИЌНАТА РЕКЛАМА НА ХИТРОУ: Кадифените мечки повторно се тука

(ФОТО) ИЗБЕГАЈТЕ ОД ДОМА: Градови кои се магични за дочек на Новата година

(ФОТО) ИЗБЕГАЈТЕ ОД ДОМА: Градови кои се магични за дочек на Новата година

Давид од Куманово директно од Фиџи открива како е да се живее таму

Давид од Куманово директно од Фиџи открива како е да се живее таму

(ФОТО) Еве на кого личи пејачката: Ова се мајката и сестрата на Елена Ристеска

(ФОТО) Еве на кого личи пејачката: Ова се мајката и сестрата на Елена Ристеска