22 Март, 2019
0.3079
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

Пола метро снег на Балканот

Објавено во: Балкан 16 Декември, 2018

Некои области на Балканот овие денови ги зафати длабока снежна покривка по 24 часа непрекинато врнење. Најмногу проблеми снегот предизвика во Бјелина, на исток во БиХ, каде што натрупа повеќе од половина метар снег., а во поизолираните места измерен е рекорд од 70 сантиметри во местото Рама, општина Прозор.

Снег има во дел на Хрватска. Натрупан снег има во Горски Котар, Лика, Славонија, и во во северозападниот дел на државата.

Во Белград веќе 48 часа врне снег со највисоки 40 сантиметри, додека во Црна Гора има најмногу на Жабљак - 50 сантиметри, наведува Танјуг.

Во Македониј засега најмногу е измерено на Шар Планина - 19 сантиметри.


Можеби ќе ве интересира

БАРАЊЕ ДО АЛБАНИЈА: Да спроведе реален попис на малцинствата

БАРАЊЕ ДО АЛБАНИЈА: Да спроведе реален попис на малцинствата

Вучиќ даде одговор кого ќе помилува

Вучиќ даде одговор кого ќе помилува

За една година 10.000 Хрвати заминале од БиХ

За една година 10.000 Хрвати заминале од БиХ

Каде ќе ја одлежи казната затвор Радован Kaраџиќ?

Каде ќе ја одлежи казната затвор Радован Kaраџиќ?

Караџиќ: Војната ни беше наметната и страдаа сите три нации

Караџиќ: Војната ни беше наметната и страдаа сите три нации

(ВИДЕО) ТИРАНА ГОРИ: Демонстрантите спречени да го пробијат полицискиот кордон

(ВИДЕО) ТИРАНА ГОРИ: Демонстрантите спречени да го пробијат полицискиот кордон

Дачиќ со остар коментар за пресудата на Караџиќ: „Србите не се геноциден народ“

Дачиќ со остар коментар за пресудата на Караџиќ: „Србите не се геноциден народ“

Еди Рама итно пренесен со чартер во болница во Германија

Еди Рама итно пренесен со чартер во болница во Германија

Официјален Белград се уште без реакција за Караџиќ, иако и тоа е легитимно

Официјален Белград се уште без реакција за Караџиќ, иако и тоа е легитимно