15 Август, 2020
0.0282

Полицијата приведе петмина скопјани кои лепеле партиски плакати без одобрение

Објавено во: Македонија 03 Јули, 2020

Пет скопјани се приведени за лепење плакати од политички партии без одобрение. 

Во СВР Скопје денеска е пријавено дека на заштитна ограда од објект во изградба на ул.„Фрањо Клуз“, полициски службеници ги забележале Н.Б.(19), И.Л.(19) и М.И.(20), сите од Скопје, кои на местото на настанот пристигнале со патничко возило „југо“, со скопски регистарски ознаки, и лепеле плакати од политичка партија, без соодветно одобрение. 

Пријавено е дека на надвозник на ул.„Лука Геров“ е забележан предизборен плакат на политичка партија, а на трансформатор од ЕВН имало залепени плакати од политичка партија. Подоцна, во 01.07 часот во СВР Скопје е пријавено дека на ул.„4 Јули“, во населба Дексион, полициски службеници од Полициска станица Ѓорче Петров ги забележале Б.С.(29) и В.Р.(40), двајцата од Скопје, како поставуваат висечки банер на политичка партија, и истите се изјасниле дека немаат одобрение за поставување на банери. 

Во текот на вечерта 2 кон 3 јули на подрачје на Општина Ѓорче Петров се поставени околу 5-6 висечки банери на повеќе локации. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира

„Медена земја“ денеска на турската национана телевизија

„Медена земја“ денеска на турската национана телевизија

Повикан во полиција малолетник кој палел шума и се снимал на „Тик-Ток“

Повикан во полиција малолетник кој палел шума и се снимал на „Тик-Ток“

Комората на психолози е за онлајн настава

Комората на психолози е за онлајн настава

Таравари: Има договор за Влада, сега се прави само театар

Таравари: Има договор за Влада, сега се прави само театар

Адвокатот Спасе Скорниев ќе тужи затоа што полицаец му ја пцуел сестрата што работи во Влада

Адвокатот Спасе Скорниев ќе тужи затоа што полицаец му ја пцуел сестрата што работи во Влада

Љупчо Николовски и Артан Груби главни „ѕвезди“ во преговорите викендов

Љупчо Николовски и Артан Груби главни „ѕвезди“ во преговорите викендов

Од денеска Македонците со тестови во Црна Гора и Србија

Од денеска Македонците со тестови во Црна Гора и Србија

Ќе се пролонгира почетокот на учебната година најмалку до средината на септември

Ќе се пролонгира почетокот на учебната година најмалку до средината на септември

Груби: Лажните вести произведени од албанската опозиција ги поткопуваат преговарачките позиции на ДУИ

Груби: Лажните вести произведени од албанската опозиција ги поткопуваат преговарачките позиции на ДУИ