26 Јануари, 2022
0.0228

Полицијата трага по двајца малолетници

Објавено во: Македонија 30 Ноември, 2021

Полицијата трага по 13- годишно момче и 17- годишно девојче од Скопје. 

Во Полициската станица Чаир вчера во 14:15 часот од Меѓуопштински центар за социјална работа е пријавено дека од домот самоволно се оддалечил Д.И.(13). 

Вчера во 13 часот во Полициската станица Гази Баба од Меѓуопштински центар за социјална работа е пријавено дека од домот самоволно се оддалечила А.А.(17). 

Двете лица и претходно се оддалечувале и се враќани назад. 

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Повторно сообраќајка во Скопје, загина повозрасен човек

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Повторно сообраќајка во Скопје, загина повозрасен човек

Кавески вели дека за 6 месеци ќе ги решат отворените прашања со Бугарија

Кавески вели дека за 6 месеци ќе ги решат отворените прашања со Бугарија

На 95 години почина Ратка Бакалиноска, првоборец и носител на Партизанска споменица

На 95 години почина Ратка Бакалиноска, првоборец и носител на Партизанска споменица

На 1 февруари учениците се враќаат во училишните клупи

На 1 февруари учениците се враќаат во училишните клупи

Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

ЦУК апелира граѓаните да не се движат на местото под карпата на Матка

ЦУК апелира граѓаните да не се движат на местото под карпата на Матка

Автомобил се превртел и се запалил кај кумановско Доброшане

Автомобил се превртел и се запалил кај кумановско Доброшане

Осумдесет и деветгодишен прилепчанец загина во пожар во викендица

Осумдесет и деветгодишен прилепчанец загина во пожар во викендица

Почина Венко, момчето за кое се сплоти цела Македонија

Почина Венко, момчето за кое се сплоти цела Македонија