04 Март, 2021
0.0264

Полициски извори за Телма: Мијалков во неделата во 15 часот влегол во куќата на Водно

Објавено во: Македонија 23 Февруари, 2021

Полициски извори за Телевизија Телма тврделе дека екс директорот на тајната полиција, во неделата, откако последен пат бил во барот Дистрикт кој е во склоп на неговиот хотел Мериот, некаде околу 14 часот, потоа се вратил и влегол во неговиот дом на Водно.

Ова следува откако во дел од медиумите вчера се појавија информации дека наводно, полицијата го следела Мијалков до неговиот дом по сигналот на неговиот телефон, но потоа се испоставило дека тој не влегол во домот, туку таму стигнал само телефонот.

Како што е познато, во неделата, во 14.30 часот, бил оставен предлог од Обвинителството за притвор на Мијалков во истражниот затвор Шутка.

„Во тие моменти, поранешниот директор е во барот „Дистрикт“, дел од хотелот „Мериот“ на неговата маса. Седи таму со Ивица Коневски, а потоа околу 15 часот го напушта хотелот во центарот на Скопје и заминува во куќата на Водно. Полициски извори за Телма тврдат дека тој влегол во куќата. Додека Мијалков патувал кон Панорама, судот го добил барањето и бил предаден на кривичниот совет“, ова го пренесе Телевизија Телма според своите информации од полициски извори. 

Тогаш логично се поставува прашањето, ако дошол дома кај Панорама во 15 часот, како тогаш и од каде побегнал. 

Телма направи хронологија како се одвивалата оваа голема бегалска драма во македонското правосудство.

Можеби ќе ве интересира

РОДИТЕЛИ ВНИМАВАЈТЕ: На „Тик-Ток“ има видеа со повик за самоповредување

РОДИТЕЛИ ВНИМАВАЈТЕ: На „Тик-Ток“ има видеа со повик за самоповредување

Во Македонија досега се дијагностицирани повеќе од 105.000 ковид случаи

Во Македонија досега се дијагностицирани повеќе од 105.000 ковид случаи

И кај вториот заразен кој се врати од Занзибар е откриен британскиот сој

И кај вториот заразен кој се врати од Занзибар е откриен британскиот сој

ДЗС: Апликацијата за самопопишување е изработена по сите светски стандарди, лага е дека можат да се внесат 13 нули кај матичниот број

ДЗС: Апликацијата за самопопишување е изработена по сите светски стандарди, лага е дека можат да се внесат 13 нули кај матичниот број

СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ПРОФЕСОРОТ ТРАЈКОВСКИ ВО ВРАЊЕ: Реакцијата од АстраЗенека е блага температура

СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ПРОФЕСОРОТ ТРАЈКОВСКИ ВО ВРАЊЕ: Реакцијата од АстраЗенека е блага температура

ДОБРА И ЛОША ВЕСТ ЗА КОРОНАТА: Оздравеле 1.753 пациенти, но има 721 заразени и деветмина починати

ДОБРА И ЛОША ВЕСТ ЗА КОРОНАТА: Оздравеле 1.753 пациенти, но има 721 заразени и деветмина починати

ФАЈЗЕР КОНЕЧНО ГО ДОСТАВИ ДОГОВОРОТ: Уверуваат дека овој месец ќе стигнат првите 21.060 дози

ФАЈЗЕР КОНЕЧНО ГО ДОСТАВИ ДОГОВОРОТ: Уверуваат дека овој месец ќе стигнат првите 21.060 дози

Граѓани „подигнале“ брзи кредити без да знаат: Жртви на измамници ќе враќаат туѓи пари

Граѓани „подигнале“ брзи кредити без да знаат: Жртви на измамници ќе враќаат туѓи пари

Струмичкиот карневал втора година по ред се откажува поради пандемијата

Струмичкиот карневал втора година по ред се откажува поради пандемијата