06 Март, 2021
0.0208

ПОМАЛАТА БИЛА НАСИЛНА, ПА ПОСТАРАТА СЕСТРА ЈА УБИЛА: По монструозното дело таа сама си го одзела животот, се фрлила од високиот мост

Објавено во: Балкан 20 Февруари, 2021

31-годишната Милица Ж. извршила самоубиство скокајќи од мостот Виножито во Нови Сад, откако наводно ја убила својата помлада сестра Јелица. Снимката од надзорната камера го потврдува чинот.

Како што се дознава од полицијата во Нови Сад, при пребарување на снимките, полицијата ја забележала Милица како се фрла од мостот. Нејзиното тело сè уште не е пронајдено.

Инаку, телото на нејзината 29-годишна сестра Јелица беше пронајдено вчера во станот на улицата „Шафарикова“ 31, а од брзата помош изјавија дека починала нешто пред 19 часот. Мајката и нивниот брат повикале полиција, а тој изјавил дека не се јавувале неколку дена, односно од 14. февруари, кога последен пат слушнал со нив. Сестрите се со потекло од Владимирац кај Шабац, а живееле заедно во еден стан во Нови Сад. Според некои информации, Јелица имала кривични пријави за семејно насилство и прогон.

FOTO: NEMANJA NIKOLIĆ

Можеби ќе ве интересира

Три грчки региони се во вонредна состојба поради земјотресите

Три грчки региони се во вонредна состојба поради земјотресите

Утре напладне почнува карантинот во Србија и ќе трае до понеделник

Утре напладне почнува карантинот во Србија и ќе трае до понеделник

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ: Војската е распоредена на улиците во Црна Гора

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ: Војската е распоредена на улиците во Црна Гора

СКАНДАЛ: Очајни жени тужат салон за убавина - сакале да ги пополнат брчките, излегле со страшни изгореници

СКАНДАЛ: Очајни жени тужат салон за убавина - сакале да ги пополнат брчките, излегле со страшни изгореници

Српски аналитичар рече дека Каракачанов е Грк, а го спомена и македонското прашање

Српски аналитичар рече дека Каракачанов е Грк, а го спомена и македонското прашање

Поради коронавирусот Ниш е на раб на катастрофа

Поради коронавирусот Ниш е на раб на катастрофа

Земјотрес со јачина од 4,4 степени попладнево ја стресе Грција

Земјотрес со јачина од 4,4 степени попладнево ја стресе Грција

СРПСКИ ВИРУСОЛОГ: Мора да поминат две до три недели по втората доза за да бидете заштитени

СРПСКИ ВИРУСОЛОГ: Мора да поминат две до три недели по втората доза за да бидете заштитени