25 Мај, 2018
0.4467
    ALK 7872.21    -0.65%     BESK 8017.33    3.6%     GRNT 748.68    4.56%     KPSS 300    -36.31%     MPT 31000.31    0%     OHB 6396.66    -0.83%     REPL 62000    0.81%     RMDEN13 96.7    0.73%     RMDEN14 96.1    0.63%     RMDEN16 95.5    0%     RZIN 125    4.17%     SBT 1951    -0.61%     SLAV 3600    0%     STB 1015.5    -0.27%     STBP 1180.55    5.3%     STIL 130    -0.94%     TEL 278.08    2.99%     TNB 12929.5    -4.14%     TTK 881.96    2.88%     UNI 2360    -0.04%     USJE 23003    -0.63%     ZPKO 2857    0%

Populast.com, сајт за следење на вирални содржини на социјалните мрежи

Објавено во: Мои пари 23 Јануари, 2018

Денес официјално е пуштенa во употреба страницата populast.com изработена од компанијата  ТАЈМ – БОРГ која стои зад популарната македонска страница time.mk .

Страницата ги следи објавите на социјалните мрежи Facebook и Twitter на повеќе од 200 популарни светски медиуми како CNN, BBC, Guardian, NBC, Reuters, и многу други (целата листа е овде populast.com/sources)

Популарноста, од таму и името на сајтот last popular news - populast, се пресметува какозголемен интерес на читателите кон одредена објава споредено со другите објави од истиот медиум. Повеќе детали можете да најдете овде: populast.com/about

Други можности кои ги нуди страницата е да ги погледнете најдобрите постови на одреден медиум  во последните 24h, недела и месец.  пример: populast.com/source/scientific-american за последните 24h или populast.com/source/reuters/week за последниот месец.

Дополнителна можност е корисниците ја персонализираат содржината која ќе ја читаат со дополнително филтрирање/блокирање на содржини од медиуми кои не се од нивни интерес или приказ на содржини само од посакуваните медиуми.

Корисничка сметка најлесно може да се направи со пријавување на следната адресаpopulast.com/settings со вашиот Facebook или Gmail account.

Страницата сеуште се надградува, а вие можете да предложите одредени медиуми, кои објавуваат на англиски јазик,  да бидат додадени во системот со праќање емаил на следната адреса:contact@populast.com

Можеби ќе ве интересира

Централен регистар на Република Македонија го превзема претседателството на Светскиот корпоративен регистарски форум 2019

Централен регистар на Република Македонија го превзема претседателството на Светскиот корпоративен регистарски форум 2019

Marcel ќе ја забрза трансформацијата на Публицис групацијата од холдинг компанија во деловна платформа од 80,000 вработени

Marcel ќе ја забрза трансформацијата на Публицис групацијата од холдинг компанија во деловна платформа од 80,000 вработени

(ГАЛЕРИЈА) Хуманитарната аукција на Капитол мол ги израдува матурантите од СОС Детско село

(ГАЛЕРИЈА) Хуманитарната аукција на Капитол мол ги израдува матурантите од СОС Детско село

Автобусите на ЈСП вака ќе возат за празнициве

Автобусите на ЈСП вака ќе возат за празнициве

Sparkasse Room – ново место, за нови идеи!

Sparkasse Room – ново место, за нови идеи!

Практичен паметен телефон со стил кој има живописен Супер АМОЛЕД бесконечен екран

Практичен паметен телефон со стил кој има живописен Супер АМОЛЕД бесконечен екран

Фени на пат повторно да стане еден од најважните капацитети за македонската економија

Фени на пат повторно да стане еден од најважните капацитети за македонската економија

Еуромакс ја објавува структурата на работните места во проектот Иловица-Штука

Еуромакс ја објавува структурата на работните места во проектот Иловица-Штука

„FAMILY FUN OPEN DAY“: Интернационалната детска градинка „Пиколини“ ве кани на големо дружење

„FAMILY FUN OPEN DAY“: Интернационалната детска градинка „Пиколини“ ве кани на големо дружење