07 Март, 2021
0.0208

ПОРАНЕШЕН КОМАНДАТ НА ОВК ПРОНАЈДЕН МРТОВ: Требаше да сведочи во Хаг

Објавено во: Балкан 16 Јануари, 2021

Фадиљ Суљевичи, поранешен косовски полицаец и екс-командант на нелегален затвор на ОВК кај месноста Матичан, е пронајден мртов. Како што наведуваат медиумите од соседството безживотното тело на Суљевичи било пронајдено вчера кај езерото Бадовац во близина на Приштина.

Информацијата ја потврди и косовската полиција од каде информираат дека добиле дојава дека тело на непознат маж, кој подоцна бил идентификуван како Фадиљ Суљевичи, било на патот што води кон езерото Бадовац.

Истрагата е во тек, откако на лице место дошла екипа на Итната медицинска помош заедно со јавен обвинител. Инаку, за него имаше потерница која ја издаде Србија и го бараше Интерпол.

Тој беше на листата на сведоци на Хашкиот трибунал но нема детали за кои предмети требаше да сведочи против поранешни команданти на ОВК. 

ФОТО/Bota Sot

Можеби ќе ве интересира

ПО ТЕШКО БОЛЕДУВАЊЕ - на 64 години почина Борис Комнениќ, ненаметливиот Саша Попадиќ од Подобар живот

ПО ТЕШКО БОЛЕДУВАЊЕ - на 64 години почина Борис Комнениќ, ненаметливиот Саша Попадиќ од Подобар живот

СРБИЈА НАРАЧАЛА ДВА СКАПИ ЛЕКА ПРОТИВ КОРОНАТА - една пилула чини над илјада евра, но го собира и го отстранува вирусот од телото

СРБИЈА НАРАЧАЛА ДВА СКАПИ ЛЕКА ПРОТИВ КОРОНАТА - една пилула чини над илјада евра, но го собира и го отстранува вирусот од телото

ЗАСТРАШУВАЧКО И ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО - Вучиќ прикажа ужасни снимки со обезглавени тела од злосторствата на Веља Невоља

ЗАСТРАШУВАЧКО И ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО - Вучиќ прикажа ужасни снимки со обезглавени тела од злосторствата на Веља Невоља

АЛБАНЕЦ ОД КОСОВСКА МИТРОВИЦА ПРЕМИНАЛ ВО ПРАВОСЛАВИЕ - како Сулејман стана Душан

АЛБАНЕЦ ОД КОСОВСКА МИТРОВИЦА ПРЕМИНАЛ ВО ПРАВОСЛАВИЕ - како Сулејман стана Душан

Тиодоровиќ: Во вторник ќе бараме поостри мерки, младите не се тестираат и ја „сејат“ короната

Тиодоровиќ: Во вторник ќе бараме поостри мерки, младите не се тестираат и ја „сејат“ короната

Полицијата ја бара со денови, Ана се појави со момче на YouTube

Полицијата ја бара со денови, Ана се појави со момче на YouTube

Вучиќ откри како и кога сфатил дека ЕУ не е сериозна со вакцините, па веднаш „се растрчал“ на сите страни

Вучиќ откри како и кога сфатил дека ЕУ не е сериозна со вакцините, па веднаш „се растрчал“ на сите страни

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот

НАДВОР ОД ПРОТОКОЛ: Вучиќ синоќа отиде сам да пречека уште 500.000 кинески вакцини

НАДВОР ОД ПРОТОКОЛ: Вучиќ синоќа отиде сам да пречека уште 500.000 кинески вакцини