15 Јули, 2020
0.0398

Потпретседателот на СДСМ најпродаван автор во 2019

Објавено во: Македонија 14 Јануари, 2020

Издвачкиот центар Три го прогласи Коста Петров за најпродаван домашен автор и во 2019 година.

Во обава на фејсбук напишаа дека „еден од најчитаните македонски автори, веќе неколку години се наоѓа на врвот на топ-листата“. 

„Бројките се само потврда за неговиот несомнен квалитет како автор, и за умешностa да инспирира илјадници луѓе да ја следат неговата успешна приказна.

Почнувајќи со својата автобиографска книга „Се гледаме на врвот“, која беше промовирана на 31 јануари 2013 година, преку провокативната „Стравот“, интимно исповедната „Нашето последно кафе“ и охрабрувачката „Никој не рече дека ќе биде лесно“, Коста Петров постојано го привлекува интересот на македонските читатели, стои во објавата.

Коста Петров е актуелен потпретседател на СДСМ. 


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаат болните, немоќните и затворениците, а денес имаме 135 позитивни на Ковид - 19

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаат болните, немоќните и затворениците, а денес имаме 135 позитивни на Ковид - 19

ДИК уверува дека има услови за безбедно гласање и повика граѓаните да излезат

ДИК уверува дека има услови за безбедно гласање и повика граѓаните да излезат

Уапсен велешанец кај кого е најден список со лични податоци на потенцијални гласачи

Уапсен велешанец кај кого е најден список со лични податоци на потенцијални гласачи

Министерство за здравство: Утре ќе функционираат дежурните ординации во трета смена

Министерство за здравство: Утре ќе функционираат дежурните ординации во трета смена

Кандидатот за премиер демантира дека е заразен со коронавирус

Кандидатот за премиер демантира дека е заразен со коронавирус

БИЛАНС ЗА 24 ЧАСА: Повеќе заразени од вчера и четири починати

БИЛАНС ЗА 24 ЧАСА: Повеќе заразени од вчера и четири починати

МЗ ИЗНЕНАДЕНО ОД ПРОТЕСТОТ: Не ги игнорираме матичните лекари

МЗ ИЗНЕНАДЕНО ОД ПРОТЕСТОТ: Не ги игнорираме матичните лекари

ЗНМ и СЕММ најостро го осудуваат директното кршење на изборниот молк

ЗНМ и СЕММ најостро го осудуваат директното кршење на изборниот молк

БЛАГОДАРИМЕ КИНЕСКИ НАРОДЕ - стигна донацијата од маски, визири и друга опрема

БЛАГОДАРИМЕ КИНЕСКИ НАРОДЕ - стигна донацијата од маски, визири и друга опрема