21 Септември, 2018
0.2487
    ALK 8001    -0.04%     CEVI 1000    0%     KMB 5174.05    0.15%     MPOL 314    0%     MPT 47001    -1.55%     RZUS 108    0%     STB 1115    0.54%     UNI 2331    0.03%

ПОТРЕБА ИЛИ КАПРИЦ: Погледнете во гигантскиот авион на саудискиот принц

Објавено во: Стил 16 Април, 2018

Некои членови на саудиското кралство трошат огромни суми пари на скапи вили, палати, уметнички дела, а некои други пак, трошат скапоцено богатство на авиони.

Калид бин Салман ал-Сауд покрај тоа што е брат на принцот на Саудиска Арабија, Мохамед бин Салман  тој е и саудиски амбасадор во САД. Според она што го пишуваа таблоидите овој принц за време на својот мандат трошел 30.000 долари на час за луксузниот Bоеинг 767.

Се крена огромна прашина за наводното трошење на парите. Овој авион има мастер спална соба и 63 места за седење. Има раскошен ентериер и може да се натпреварува и да победи со било која хотелска соба во светот.

Има спални соби и прекрасни луксузни тоалети.

Кабинскиот простор е оклу 106 метри квадратни и нуди високи плафони за комодитет на патниците. Забавата е загарантирана и без проблем можете да уживате во долгите летови.

извор: luxlife.rs

Можеби ќе ве интересира

Пред огледало со Јована Стојменовиќ: Не сум зависник од салоните за убавина

Пред огледало со Јована Стојменовиќ: Не сум зависник од салоните за убавина

ВИСОКИ ЦЕНИ ВО НИСКА СЕЗОНА: Колку ќе потрошите на грчките плажи?

ВИСОКИ ЦЕНИ ВО НИСКА СЕЗОНА: Колку ќе потрошите на грчките плажи?

НЕКОГАШ МИС СЕГА БАНКАРКИ И СЛАТКАРКИ: Кои се сите македонски убавици со титула?

НЕКОГАШ МИС СЕГА БАНКАРКИ И СЛАТКАРКИ: Кои се сите македонски убавици со титула?

(ФОТО) ГРАДОВИ НА ДУХОВИ ВО ЕВРОПА: Убави се, но зошто немаат жители?

(ФОТО) ГРАДОВИ НА ДУХОВИ ВО ЕВРОПА: Убави се, но зошто немаат жители?

Откриени RAM меморијата и капацитетот на батеријата на новите iPhone уреди

Откриени RAM меморијата и капацитетот на батеријата на новите iPhone уреди

(ВИДЕО+ФОТО) ОД СЛЕДНАТА ГОДИНА ЛУЃЕТО ЌЕ ЛЕТААТ СО АВТОМОБИЛИ: Видете како функционираат

(ВИДЕО+ФОТО) ОД СЛЕДНАТА ГОДИНА ЛУЃЕТО ЌЕ ЛЕТААТ СО АВТОМОБИЛИ: Видете како функционираат

(ФОТО) ТОП 10: Ви даваме предлози каде да патувате на есен

(ФОТО) ТОП 10: Ви даваме предлози каде да патувате на есен

(ФОТО) СЕ ПОЈАВИ НА ИНТЕРНЕТ: Ова е совршен стан за архитектите

(ФОТО) СЕ ПОЈАВИ НА ИНТЕРНЕТ: Ова е совршен стан за архитектите

226 ДЕНА НЕ СУМ ПРОБАЛ АЛКОХОЛ: Игор Џамбазов искрен на концертот во Ѓорче

226 ДЕНА НЕ СУМ ПРОБАЛ АЛКОХОЛ: Игор Џамбазов искрен на концертот во Ѓорче