17 Декември, 2018
0.3033
    ALK 8219.33    0.26%     CEVI 920    -8%     GRNT 794.29    -0.73%     KMB 5049.17    0.5%     MPT 46714.29    0.07%     MTUR 4900    0%     OHB 6500    -0.26%     OKTA 4785    10%     RZIT 25    0%     RZLE 15    -28.57%     STB 1286.11    0.35%     STIL 121    0%     TEL 300    0.14%     TNB 14127.73    -0.37%     TTK 1245    -1.97%     ZPKO 2350    -17.54%

ПОТРЕБА ИЛИ КАПРИЦ: Погледнете во гигантскиот авион на саудискиот принц

Објавено во: Стил 16 Април, 2018

Некои членови на саудиското кралство трошат огромни суми пари на скапи вили, палати, уметнички дела, а некои други пак, трошат скапоцено богатство на авиони.

Калид бин Салман ал-Сауд покрај тоа што е брат на принцот на Саудиска Арабија, Мохамед бин Салман  тој е и саудиски амбасадор во САД. Според она што го пишуваа таблоидите овој принц за време на својот мандат трошел 30.000 долари на час за луксузниот Bоеинг 767.

Се крена огромна прашина за наводното трошење на парите. Овој авион има мастер спална соба и 63 места за седење. Има раскошен ентериер и може да се натпреварува и да победи со било која хотелска соба во светот.

Има спални соби и прекрасни луксузни тоалети.

Кабинскиот простор е оклу 106 метри квадратни и нуди високи плафони за комодитет на патниците. Забавата е загарантирана и без проблем можете да уживате во долгите летови.

извор: luxlife.rs

Можеби ќе ве интересира

Ми фалиш во најсреќните денови од мојот живот: Тамара емотивно се сети на Влатко

Ми фалиш во најсреќните денови од мојот живот: Тамара емотивно се сети на Влатко

Можев да загинам,Бреговиќ ме спречи: Сведоштво на Јанковска која планираше да замине со автобусот кој се преврте кај Лесковац

Можев да загинам,Бреговиќ ме спречи: Сведоштво на Јанковска која планираше да замине со автобусот кој се преврте кај Лесковац

Се сетив на минати, убави времиња: Каролина Гочева пееше во чест на колегата од „Фламингоси“

Се сетив на минати, убави времиња: Каролина Гочева пееше во чест на колегата од „Фламингоси“

МАРГА ФИЛИПОВСКА првата библиотекарка на „Коменски“: Низ мојата библиотека поминале Михаил Корубин, Мартин Протуѓер, Боркица Груевска...

МАРГА ФИЛИПОВСКА првата библиотекарка на „Коменски“: Низ мојата библиотека поминале Михаил Корубин, Мартин Протуѓер, Боркица Груевска...

Жените знаат да препознаат добро вино и добар парфем: Разговор со Елена Милошевска-Јовановска, координатор во здружението „Вина од Македонија“

Жените знаат да препознаат добро вино и добар парфем: Разговор со Елена Милошевска-Јовановска, координатор во здружението „Вина од Македонија“

Си бркаме работа!

Си бркаме работа!

(ФОТО) Дарен во прегратка кај дада Хана: Децата на Тамара се преслатки

(ФОТО) Дарен во прегратка кај дада Хана: Децата на Тамара се преслатки

(ФОТО) Сите стајлинзи кои ги промени Лепа Брена на спектакуларниот концерт во Скопје

(ФОТО) Сите стајлинзи кои ги промени Лепа Брена на спектакуларниот концерт во Скопје

DIY: Лесни и едноставни новогодишни честитки!

DIY: Лесни и едноставни новогодишни честитки!