31 Март, 2020
0.0250

ПОТРЕБНИ СЕ 80 ГЛАСОВИ: Законот за јавно обвинителство ќе се гласа денеска

Објавено во: Македонија 16 Февруари, 2020

Пратениците денеска ќе гласаат за Законот за ЈО и ќе се распушти Собранието.

На 12 април треба да се одржат предвремени парламемнтарни избори.

Неизвесно е дали ќе бидат обезбедени потребните 80 гласови за Законот за јавно обвинителство. Од ДУИ, Алијанса за Албанците и од Беса рекоа дека ќе го поддржат законот. 

власта тврдат дека овој закон е неопходно да се донесе за европска иднина на земјата. 

Можеби ќе ве интересира

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин

Свикан Совет за безбедност: Гувернерката и министри кај Пендаровски

Свикан Совет за безбедност: Гувернерката и министри кај Пендаровски

Филипче кажа кога се очекува пикот на заразата со коронавирусот

Филипче кажа кога се очекува пикот на заразата со коронавирусот

(ФОТО) Се мести полската болница во Скопје

(ФОТО) Се мести полската болница во Скопје

Ќе одговара лице кое не ја почитувало самоизолацијата

Ќе одговара лице кое не ја почитувало самоизолацијата