30 Ноември, 2020
0.0206

(ПОТРЕСНО ВИДЕО) Седумгодишно момче ослободено откако киднаперот педофил го држел два месеци

Објавено во: Свет 21 Ноември, 2020

Едно момче на седум години било спасено во Русија, откако било држено киднапирано дури 52 дена. Имено, американските власти наишле на информации за момчето Савелиј Роговчев, тие ги пријавиле податоците во Интерпол, а Интерпол во руските специјални единици.

Според информациите, во текот на ноќта, специјалците упаднале во скривницата каде што било држаено момчето, по што металната врата ја искршиле со брусалица. На видеото се гледаат специјалци кои го држт мажот соборен на земја, а потоа влегуваат во друга просторија.

Погледнете го видеото.


Инаку, информациите говорат дека момчето било киднапирано од еден педофил кој имал 26 години, Дмитриј Копилов. Неговата куќа е оддалечена околу 14 километри од куќата на момчето од каде исчезна на 28 септември.Тој беше киднапиран на враќање од училиште во руското село Горки.

"Ова е чудо и приказна со среќен крај. На момчето сега му треба силна психолошка помош. Ние мора да работиме со детето и му треба семејна љубов", рекол регионалниот детски омбудсман за деца, Генадиј Прокоричев, додавајќи дека момчето е на интензивна нега.

Според информациите, полициските службеници навеле дека педофилот го малтретирал момчето, но тој наводно не го силувал, бидејќи според нив, за тоа чекал одредена возраст.

Можеби ќе ве интересира

За две години Италија ќе ја напушти ЕУ?

За две години Италија ќе ја напушти ЕУ?

Шокантни несакани ефекти или само лесна главоболка: Британската докторка Ели Кенон открива какви контраиндикации дава оксфордската вакцина

Шокантни несакани ефекти или само лесна главоболка: Британската докторка Ели Кенон открива какви контраиндикации дава оксфордската вакцина

Мора и гипс: Бајден има скршеници и ќе носи чизма за одење

Мора и гипс: Бајден има скршеници и ќе носи чизма за одење

Аргентинското обвинителство отвори истрага за смртта на Марадона

Аргентинското обвинителство отвори истрага за смртта на Марадона

Првите дози на Фајзер пристигнаа од Белгија во САД

Првите дози на Фајзер пристигнаа од Белгија во САД

Познат имотот кој ќе се дели по смртта на Марадона

Познат имотот кој ќе се дели по смртта на Марадона

РАДИКАЛНИ МЕРКИ: Ако короната се прошири во Северна Кореја тоа ќе биде фатално

РАДИКАЛНИ МЕРКИ: Ако короната се прошири во Северна Кореја тоа ќе биде фатално

ИМА ЗАРАЗЕНИ ДЕЦА: Норовирус се шири во Кина

ИМА ЗАРАЗЕНИ ДЕЦА: Норовирус се шири во Кина

МАЛКУ ЌЕ ВЕ БОЛИ РАКАТА, А МОЖЕН Е И ЗАМОР И ГЛАВОБОЛКА - еве кои се малите несакани ефекти од вакцините против ковид

МАЛКУ ЌЕ ВЕ БОЛИ РАКАТА, А МОЖЕН Е И ЗАМОР И ГЛАВОБОЛКА - еве кои се малите несакани ефекти од вакцините против ковид