21 Октомври, 2021
0.1086

Потврдена е казната од 19 години затвор за Ѓорѓиевска за помагање на убиството на Пино Секондо

Објавено во: Македонија 13 Октомври, 2021

Ангела Ѓорѓиевска, обвинета за соизвршителство на убиството на Пинета Секондо-Пино сепак ќе помине 19 години во затвор. 

Кривичниот суд Скопје денеска ја потврди првичната казна од 19 години затвор.  Апелација го врати процесот на повторно судење поради вештачењата. 

Првообвинет во овој предмет е Али Фуркан, кој е во бегство.

Пино Секондо исчезна на 11 декемви 2018 година, и се трагаше по него речиси половина година. Телото беше пронајдено случајно во дупка ископана над селото Љуботен. 

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев вели дека пораката е примена, добиле жолт картон, но ќе се поправат

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев вели дека пораката е примена, добиле жолт картон, но ќе се поправат

Скопје има најмногу, а Демир Капија само еден активен случај на коронавирусот

Скопје има најмногу, а Демир Капија само еден активен случај на коронавирусот

Повозрасна скопјанка настрада при пожар во својот дом

Повозрасна скопјанка настрада при пожар во својот дом

Заев вети дека ќе ги послушаат граѓаните за да не добијат црвен картон

Заев вети дека ќе ги послушаат граѓаните за да не добијат црвен картон

Арсовска и Муцунски претставија проект за ИТ-центар во Општина Аеродром

Арсовска и Муцунски претставија проект за ИТ-центар во Општина Аеродром

Тетовец уценувал сограѓанин дека ќе објави компромитичарки фотографии за што повеќе пати земал пари

Тетовец уценувал сограѓанин дека ќе објави компромитичарки фотографии за што повеќе пати земал пари

Ни претстои неработен ден за сите граѓани

Ни претстои неработен ден за сите граѓани

Уште 487 заразени со коронавирусот и 20 починати

Уште 487 заразени со коронавирусот и 20 починати

Таравари најавува дека Алијанса во Кичево ќе го поддржи кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски

Таравари најавува дека Алијанса во Кичево ќе го поддржи кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски