14 Август, 2020
0.0229

Познат бројот на оштетени автомобили од невремето во Скопје

Објавено во: Македонија 15 Јуни, 2018

Два автомобили засега се пријавени како оштетени од силното вчерашно невреме во Скопје, по пад на дрвја кои удриле директно на истите.

Ноќеска дрво паднало врз автомобилот во Капиштец, а исто така и во Чаир.

Синоќа и во текот на денот екипи на “Паркови и зеленоло” интервенирале на 4 места во Скопје каде биле пријавени паднати дрвја. И во Чаир бил оштетен автомобил.

- Интервенирано е на две улици во Карпош, на една улица во Чаир и денеска на улицата Рузвелтова, изјави Ардијан Муча, директор на ЈП Паркови и зеленило.

Од УХМР информираа дека вчера во главниот град наврнале 40 метри на метар квадратен воден талог. 


Можеби ќе ве интересира

ДУРИ 4.000 ЛУЃЕ СЕ ЈАВИЛЕ КАЈ ПСИХИЈАТРИТЕ: Откако почна корона епидемијата, многумина имале проблеми поради карантините

ДУРИ 4.000 ЛУЃЕ СЕ ЈАВИЛЕ КАЈ ПСИХИЈАТРИТЕ: Откако почна корона епидемијата, многумина имале проблеми поради карантините

Полицијата го фати тетовецот кој ги запали возилата на ЕВН

Полицијата го фати тетовецот кој ги запали возилата на ЕВН

А1 Македонија до корисниците што имаат сметки во Македонски пошти: Услугите може да се плаќаат онлајн

А1 Македонија до корисниците што имаат сметки во Македонски пошти: Услугите може да се плаќаат онлајн

Во Инџиково крадци го убиле пред сопругата и роднините

Во Инџиково крадци го убиле пред сопругата и роднините

Во Тетово запалени две возила на ЕВН поради поскапувањето на струјата

Во Тетово запалени две возила на ЕВН поради поскапувањето на струјата

ЛИСТА НА ЗЕМЈИ „ИЗВОЗНИЦИ“ НА КОРОНА: Kaде се најде Македонија?

ЛИСТА НА ЗЕМЈИ „ИЗВОЗНИЦИ“ НА КОРОНА: Kaде се најде Македонија?

МУ УКРАЛЕ 6.000 ФРАНЦИ И АВТОМОБИЛ: Maкедонец ограбен во Драч

МУ УКРАЛЕ 6.000 ФРАНЦИ И АВТОМОБИЛ: Maкедонец ограбен во Драч

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев го доби мандатот, а ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со Пендаровски

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев го доби мандатот, а ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со Пендаровски

Земјотрес е регистриран во околината на Пехчево

Земјотрес е регистриран во околината на Пехчево