26 Јули, 2021
0.0180

ПОЗНАТИОТ СПОРТСКИ КАРДИОЛОГ, Д-Р ШАРМА:: Ериксен имаше срцев удар и веројатно ја заврши фудбалската кариера

Објавено во: Свет 13 Јуни, 2021

Кристијан Ериксен веројатно нема повеќе да игра фудбал, изјави еден од водечките спортски кардиолози во Англија, д-р Санџај Шарма, објави Индипендент.

Данскиот фудбалер, како што се наведува, имаше срцев удар за време на мечот со Финска на Европското првенство. Затоа тој колабираше на теренот.

Шарма, професор по спортска кардиологија на универзитетот Сент Џорџ, работеше со Ериксен додека играше за Тотенхем. Лекарот смета дека се случила некоја голема грешка. И сега најголемото прашање е што се случило и зошто.

„Ова момче имаше нормални тестови до 2019 година. Како ја објаснуваме срцевата слабост сега? Сето тоа ја потресе целата нација. Добрата вест е дека тој е сè уште жив. Лошата вест е дека тој оди кон крајот на својата кариера. Дали тој сепак ќе игра фудбал професионално, не можам да кажам. Тој дефинитивно не можее да игра во Англија. Ние сме многу строги во врска со тоа “, рече Санџај Шарма.

Тој додаде дека причина за срцев удар во Ериксен може да биде некоја недефинирана здравствена состојба или висока температура, наведувајќи дека е добар знак што е буден во болницата.

„Фактот дека тој е стабилен и буден е одличен. Не знам дали тој некогаш повторно ќе игра фудбал. Да не го кажам ова премногу отворено, тој почина денес. Иако неколку минути, но тој почина. Дали лекарите ќе му дозволат повторно да умре? Одговорот е не “, јасен е Шарма.


Можеби ќе ве интересира

За Макрон одбивањето вакцини е себичност и неодговорност

За Макрон одбивањето вакцини е себичност и неодговорност

КАЗНАТА Е САМО 5 ДОЛАРИ: Полицаец во Конго уби студент затоа што не носел маска

КАЗНАТА Е САМО 5 ДОЛАРИ: Полицаец во Конго уби студент затоа што не носел маска

(ВИДЕО) ГОРИ НА САРДИНИЈА: Огнот опколи неколку градови и села

(ВИДЕО) ГОРИ НА САРДИНИЈА: Огнот опколи неколку градови и села

Себастијан Курц даде свое видување за тоа колку време ќе живееме со коронавирусот

Себастијан Курц даде свое видување за тоа колку време ќе живееме со коронавирусот

Водата носеше автомобили во Белгија, нови поплави

Водата носеше автомобили во Белгија, нови поплави

Русија урива рекорди со бројот на починати од корона

Русија урива рекорди со бројот на починати од корона

За пари издавала лажни ковид потврди

За пари издавала лажни ковид потврди

ПРАЗНИ РАФТОВИ, ЗАТВОРЕНИ МАРКЕТИ, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА: Ова им се случува откако ги укинаа ковид мерките

ПРАЗНИ РАФТОВИ, ЗАТВОРЕНИ МАРКЕТИ, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА: Ова им се случува откако ги укинаа ковид мерките

СИБИР ГОРИ: Беснеат над 220 шумски пожари

СИБИР ГОРИ: Беснеат над 220 шумски пожари