24 Октомври, 2020
0.0199

Познатиот трговски центар Ушче во Белград како на крими филм - еве како било пукано во млад човек

Објавено во: Балкан 17 Октомври, 2020

Познатиот трговски центар Ушче во Белград попладнево бил како на крими филм, бидејќи таму е ранет со пиштол човек во главата. 

Во гаражата на ТЦ Уше на нивото од минус 1, денес околу 16.20 часот, се случило пукање во кое 35 годишниот Александар Ш. биле ранет со еден или два истрела во главата, пренесува Курир.рс. 

Силни полициски сили го пребаруваа трговскиот центар, кој веднаш бил блокиран, како и целиот дел на Нов Белград, а во сила е полициската акција Вихор!

Станува збор за класична заседа, по која засега неидентификуваниот напаѓач, наводно, го испуштил пиштолот и побегнал во непознат правец.

Според првите и неофицијални информации, напаѓачот се доближил до автомобилот и пукал кон А. Ш. кој бил внатре. Брзата помош го пренела ранетиот на одделот за интензивна нега.

Некои првични информации беа дека младиот човек им подлегнал на повредите, но потоа немаше на оваа информација потврда. 

Фото: Курир.рс.

Можеби ќе ве интересира

Борисов денеска има негативен тест, ама е во изолација

Борисов денеска има негативен тест, ама е во изолација

Нема имунитет и по болеста: Тројца Срби повторно заразени

Нема имунитет и по болеста: Тројца Срби повторно заразени

Вучиќ им посакал убав ден на Србите со неговото омилено јадење: Лавина реакции

Вучиќ им посакал убав ден на Србите со неговото омилено јадење: Лавина реакции

ИМА НАД 1.600 ЗАРАЗЕНИ: Словенија пред целосен карантин

ИМА НАД 1.600 ЗАРАЗЕНИ: Словенија пред целосен карантин

ЌЕ БИДАТ ЗАГРОЗЕНИ ЛУЃЕТО И НИВНИТЕ ИМОТИ: Еве каква зима ќе има на Балканот и во Европа

ЌЕ БИДАТ ЗАГРОЗЕНИ ЛУЃЕТО И НИВНИТЕ ИМОТИ: Еве каква зима ќе има на Балканот и во Европа

НИ МАСКИ НА ОТВОРЕНО, НИ ЗАДОЛЖИТЕЛЕН ПЦР ТЕСТ - еве каква одлука донесе српскиот кризен штаб

НИ МАСКИ НА ОТВОРЕНО, НИ ЗАДОЛЖИТЕЛЕН ПЦР ТЕСТ - еве каква одлука донесе српскиот кризен штаб

(ВИДЕО) Водата се повлече и од Нивици, каде што се потпиша Преспанскиот договор

(ВИДЕО) Водата се повлече и од Нивици, каде што се потпиша Преспанскиот договор

(ФОТО+ВИДЕО) Огромни количини град паднаа на Крит

(ФОТО+ВИДЕО) Огромни количини град паднаа на Крит

Српски вирусолог тврди дека коронавирусот се пренесува на сите можни начини

Српски вирусолог тврди дека коронавирусот се пренесува на сите можни начини