26 Јануари, 2021
0.0171

Познатиот трговски центар Ушче во Белград како на крими филм - еве како било пукано во млад човек

Објавено во: Балкан 17 Октомври, 2020

Познатиот трговски центар Ушче во Белград попладнево бил како на крими филм, бидејќи таму е ранет со пиштол човек во главата. 

Во гаражата на ТЦ Уше на нивото од минус 1, денес околу 16.20 часот, се случило пукање во кое 35 годишниот Александар Ш. биле ранет со еден или два истрела во главата, пренесува Курир.рс. 

Силни полициски сили го пребаруваа трговскиот центар, кој веднаш бил блокиран, како и целиот дел на Нов Белград, а во сила е полициската акција Вихор!

Станува збор за класична заседа, по која засега неидентификуваниот напаѓач, наводно, го испуштил пиштолот и побегнал во непознат правец.

Според првите и неофицијални информации, напаѓачот се доближил до автомобилот и пукал кон А. Ш. кој бил внатре. Брзата помош го пренела ранетиот на одделот за интензивна нега.

Некои првични информации беа дека младиот човек им подлегнал на повредите, но потоа немаше на оваа информација потврда. 

Фото: Курир.рс.

Можеби ќе ве интересира

За 20.000 евра татко ја продал својата ќерка

За 20.000 евра татко ја продал својата ќерка

Се дозна по чии налог бил прислушуван Вучиќ и каде завршувале транскриптите - еве што кажа раководителот на Управата

Се дозна по чии налог бил прислушуван Вучиќ и каде завршувале транскриптите - еве што кажа раководителот на Управата

Грција регистрира позитивни случаи на новиот сој на граничните премини

Грција регистрира позитивни случаи на новиот сој на граничните премини

БЕШЕ СЕРИОЗНО: Воспаление на целиот абдомен, белите дробови.... - Чеда Јовановиќ прв пат во јавноста по излегувањето од болница

БЕШЕ СЕРИОЗНО: Воспаление на целиот абдомен, белите дробови.... - Чеда Јовановиќ прв пат во јавноста по излегувањето од болница

Приведен српскиот пејач Аца Лукас

Приведен српскиот пејач Аца Лукас

United Group ја презеде бугарската Нова ТВ

United Group ја презеде бугарската Нова ТВ

Немаат мир: Ноќеска три земјотреси кај Петриња

Немаат мир: Ноќеска три земјотреси кај Петриња

Од коронавирусот почина српскиот началник за вонредни ситуации

Од коронавирусот почина српскиот началник за вонредни ситуации

ПРВ СЛУЧАЈ НА ПОЧИНАТО ДЕТЕ ОД ВИРУСОТ ВО ХРВАТСКА: Причината е постковид синдром

ПРВ СЛУЧАЈ НА ПОЧИНАТО ДЕТЕ ОД ВИРУСОТ ВО ХРВАТСКА: Причината е постковид синдром