18 Мај, 2021
0.0215

Познато чие е телото: Вучиќ тврди дека бандата на Беливук на мајката испратила фотографии од искасапениот син

Објавено во: Балкан 04 Мај, 2021

Криминалната група на Вељко Беливук, попознат како Веља Неволја била немилосрдна кон своите жртви, но и кон нивните семејства. Фотографии од Црногорецот Р.М. кога наводно бил искасапен од соработниците на Веља со месеци биле испраќани кај неговата мајка за да на монтструозен начин и соопштат дека нејзиниот син повеќе не е жив.

Српскиот претседател Александар Вучиќ неодамна рече дека ќе биде „научна фантастика“ групата уапсени и Вељко Беливук и Марко Миjковиќ да биде ослободена, наведувајќи дека вакви детали најдобро опишуваат за какви чудовишта станува збор.

- Можам да ви откријам дека на мајката на еден од убиените испраќале слики од масакриран и осакатен син. Да се ​​има предвид за какви чудовишта станува збор - рече Вучиќ.

Како што е неофицијално познато, станува збор за млад човек Р.М. од Црна Гора, чие убиство наводно го изврши тимот на Веља.

Како што беше напишано порано, луѓето на Вељко го користеле овој рецепт со своите бројни жртви. Има сонежи дека на сличен начин „завршиле“ и нивните противници, кои беа убиени во таканаречената куќа на смртта во Ритопек, која сè уште е под опсада на полицијата.

Вељко Беливук, Марко Миjковиќ и членови на нивната организирана криминална група беа уапсени на 4 февруари, а пред шест дена им беше продолжен притворот за уште три месеци. Досега тие се осомничени за три киднапирања и убиства, како и за трговија со дрога, перење пари и нелегално поседување оружје.

Засега постојат сомневања дека во куќата во Ритопек биле убиени Горан Величковиќ, Здравко Радојевиќ и Милан Љепоја. Истражителите се сомневаат дека телата биле распарчувани, мелени во индустриска мелница за месо, а потоа со киселина биле уништени трагите на злосторството.


Можеби ќе ве интересира

Се создаде забуна, грчки сој не постои

Се создаде забуна, грчки сој не постои

Лекар тврди дека коронавирусот остава последици врз срцето

Лекар тврди дека коронавирусот остава последици врз срцето

Снајперист требал да го убие Вучиќ, се подготвувал атентат

Снајперист требал да го убие Вучиќ, се подготвувал атентат

ИКЕА ГИ ПОВЛЕКУВА ОВИЕ ЧИНИИ И ШОЉИ - има ризик од кршење и изгореници

ИКЕА ГИ ПОВЛЕКУВА ОВИЕ ЧИНИИ И ШОЉИ - има ризик од кршење и изгореници

ПРВИТЕ СРПСКИ ТУРИСТИ СТИГНАА НА ПЕФКОХОРИ - биле преку агенција, со заменски ваучер и никој не им барал ПЛФ формулар

ПРВИТЕ СРПСКИ ТУРИСТИ СТИГНАА НА ПЕФКОХОРИ - биле преку агенција, со заменски ваучер и никој не им барал ПЛФ формулар

Заклучоци од самитот Брдо-Бриони: Без став за промена на границите

Заклучоци од самитот Брдо-Бриони: Без став за промена на границите

АВТОБУС ЗАРОБЕН ВО ЕЗЕРО - пороен дожд направи хаос во Белград

АВТОБУС ЗАРОБЕН ВО ЕЗЕРО - пороен дожд направи хаос во Белград

ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СРПСКАТА ФАБРИКА ЗА ВАКЦИНИ - Вучиќ објави видео на инстаграм

ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СРПСКАТА ФАБРИКА ЗА ВАКЦИНИ - Вучиќ објави видео на инстаграм

НАПНАТО НА БРДО БРИОНИ: Вучиќ до Османи - обидете се да постигнете договор, а заканите со тужби се како да плашите мечка со мува

НАПНАТО НА БРДО БРИОНИ: Вучиќ до Османи - обидете се да постигнете договор, а заканите со тужби се како да плашите мечка со мува