19 Јуни, 2019
0.0425

Познато што пропуштија Заев и владата во Бугарија

Објавено во: Македонија 16 Декември, 2018

Македонскиот премиер Зоран Заев и владина делегација од Македонија утре нема да му бидат гости на претседателот на бугарската влада Бојко Борисов и неговите министри, објавија бугарските медиуми.

Заев ја откажа средбата поради ненадејната смрт на охридскиот градоначалник Јован Стојаноски, чиј погреб е најавен токму за утре.

Бугарските медиуми појаснија дека Заев и македонски министри требало да присуствуваат на свечено отворање на автопатската делница „Струма“ во близина на Сандански.

Во агендата што ја најавил Борисов пред еден месец било предвидено потоа заедничка средба на двете владини делегации.

Можеби ќе ве интересира

Македонските историчари го предложиле датумот 7 октомври за Гоце Делчев, бугарските избувнале

Македонските историчари го предложиле датумот 7 октомври за Гоце Делчев, бугарските избувнале

Кирацовски демантира дека има „нова хациенда“

Кирацовски демантира дека има „нова хациенда“

Француски експерти ќе им ги пренесат на македонските своите знаења во патната инфраструктура

Француски експерти ќе им ги пренесат на македонските своите знаења во патната инфраструктура

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време ќе имаме денес

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време ќе имаме денес

Кирацовски ќе тужи медиуми кои шират лажни информации за неговиот имот

Кирацовски ќе тужи медиуми кои шират лажни информации за неговиот имот

Македонија ставена на „стенд бај“ за преговорите до октомври

Македонија ставена на „стенд бај“ за преговорите до октомври

Доналд Трамп ги продолжи вонредните мерки за санкции кон Северна Македонија

Доналд Трамп ги продолжи вонредните мерки за санкции кон Северна Македонија

Николовски тврди дека изработено е цело досие за корупцијата во државата

Николовски тврди дека изработено е цело досие за корупцијата во државата

Пушењето цигари во комбинација со загадениот воздух ќе си го земат „данокот“

Пушењето цигари во комбинација со загадениот воздух ќе си го земат „данокот“