12 Август, 2022
0.0319

ПРАТЕНИК ОД РУСКАТА ДУМА УПАТИ МОРНИЧАВИ ЗАКАНИ КОН ЕДНА ЕВРОПСКА ДРЖАВА - ако дојде до трета светска војна, вие сте први на удар

Објавено во: Свет 25 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Рускиот политичар и член на Думата Андреј Гурулиов вели дека Лондон ќе биде првиот град што ќе биде бомбардиран во случај на нова светска војна.

Говорејќи на руската телевизија Канал 1, Гуруљов рече дека главниот град на Велика Британија ќе биде првиот што ќе биде погоден доколку блокадата на Калининград доведе до војна.

- Ќе уништиме цела група непријателски вселенски сателити при првата воздушна операција. Никој нема да се грижи дали се Американци или Британци, сите ќе ги гледаме како НАТО. Второ, ќе го омекнеме целиот систем за противракетна одбрана. Трето, сигурно нема да почнеме од Варшава, Париз или Берлин. Прв на удар ќе биде Лондон. Кристално е јасно дека заканата за светот доаѓа од англосаксонците – рече Гуруљов.

- Сите извори на енергија би биле уништени. Би сакал да видам што би ѝ кажале САД на Западна Европа за продолжување на нивната борба на студ, без храна и струја. Се прашувам како Америка би останала настрана тогаш. Ова е груб план и намерно испуштам одредени моменти, бидејќи тие не се за приказната на телевизија.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Во Долината на смртта имаше невреме кое се случува еднаш во 1.000 години

(ВИДЕО) Во Долината на смртта имаше невреме кое се случува еднаш во 1.000 години

Руските државјани со шенген визи нема да можат да влезат во една европска земја

Руските државјани со шенген визи нема да можат да влезат во една европска земја

(ВИДЕО) ЗАЛОЖНИЧКА ДРАМА ВО БАНКА ВО БЕЈРУТ: Човек си ги бара парите за да ја плати операцијата на татко му

(ВИДЕО) ЗАЛОЖНИЧКА ДРАМА ВО БАНКА ВО БЕЈРУТ: Човек си ги бара парите за да ја плати операцијата на татко му

Европа се соочува со суша каква немало цели пет века

Европа се соочува со суша каква немало цели пет века

Зеленски најави одмазда и повика на отпор во окупираните територии

Зеленски најави одмазда и повика на отпор во окупираните територии

Резников вели дека руските зборови не вредат ништо

Резников вели дека руските зборови не вредат ништо

Извршниот директор на „Модерна“ вели дека вакцините против Ковид ќе еволуираат како „ајфон“

Извршниот директор на „Модерна“ вели дека вакцините против Ковид ќе еволуираат како „ајфон“

KИНА ПРОГОВОРИ ЗА ИДНИНАТА НА ТАЈВАН: Објавен е документ за мирно обединување

KИНА ПРОГОВОРИ ЗА ИДНИНАТА НА ТАЈВАН: Објавен е документ за мирно обединување

„ОСВЕН АКО НЕ САКАТЕ НЕПРИЈАТНО ЖЕЖОК ЛЕТЕН ОДМОР, НЕ ДОАЃАЈТЕ НА УКРАИНСКИОТ КРИМ“ - Министерството за одбрана се исмева со руските туристи

„ОСВЕН АКО НЕ САКАТЕ НЕПРИЈАТНО ЖЕЖОК ЛЕТЕН ОДМОР, НЕ ДОАЃАЈТЕ НА УКРАИНСКИОТ КРИМ“ - Министерството за одбрана се исмева со руските туристи