18 Мај, 2021
0.0256

Празнични промоции и неодоливи намалувања во Fashion Group

Објавено во: Мои пари 29 Април, 2021

Овој четврток е како создаден за шопинг, зарем не? Ако токму денеска си ја замисливте совршената комбинација за Велигденските празници, сè уште имате време да си ги набавите парчињата што совршено ќе се вклопат во истата.

За денот да е уште поубав, токму од денеска во продавниците на Fashion Group стартува празничното намалување од -30%, но и многу други промоции на вашите омилени брендови.

Празниците се дефинитивно време кога секој миг треба да го поминете со саканите, а дефинитивно не постои нешто поубаво од мало внимание со кое ќе покажете колку тие ви значат. 

Како и секогаш, така и овојпат, во промоциите само за вас ги сместивме најубавите парчиња од колекциите пролет-лето, во чии рамки добивате неверојатни -30% намалување на селектирани производи. 

Овие празници, ги славиме во исклучителен стил, па не двоумете се и одберете парче од понудата на Hugo Boss каде само сега, добивате -10% на еден и -15% намалување на два или повеќе купени производи. 

За сите останати брендови што не се вклучени во горенаведените промоции, останува да важи неодоливата понуда од -10% за еден и -20% намалување на два и повеќе купени производи. 

Слободните денови се совршен момент кога по целодневната прошетка со семејството и пријателите, ќе најдете време за себе и ќе успеете да си ја направите и онлајн нарачката што ја планиравте подолг период. 

Овојпат, без двоумење, во кошничката можете да ги ставите и омилените производи на вашите најмили, бидејќи од денеска стартува и промоцијата во најслаткиот бренд Okaidi каде за еден производ добивате намалување од -10%, додека за два или повеќе купени, -20%. 

Крајот на април го означуваме со беспрекорно исполнети слободни денови, но и со долгопосакуваниот шопинг со кој сега, за многу помалку добивате многу повеќе и во подобро расположение од кога и да е, ги славиме најубавите Велигденски празници.


ПР објава


Можеби ќе ве интересира

IuteCredit Europe ги објави неревидираните финансиски резултати за првиот квартал од 2021

IuteCredit Europe ги објави неревидираните финансиски резултати за првиот квартал од 2021

Нови технологии заради кои нашата храна останува подолго свежа во фрижидер

Нови технологии заради кои нашата храна останува подолго свежа во фрижидер

Скијачки клубови: Новиот претседател на СФМ е избран со фалсификат

Скијачки клубови: Новиот претседател на СФМ е избран со фалсификат

Нов циклус обуки од Мотива Центарот за менаџмент образование и обука во проект подржан од Фонд за иновации и технолошки развој

Нов циклус обуки од Мотива Центарот за менаџмент образование и обука во проект подржан од Фонд за иновации и технолошки развој

Онлајн-настан за реобјавувањето на романот „Кратката пролет на Моно Самоников“ од Димитар Солев

Онлајн-настан за реобјавувањето на романот „Кратката пролет на Моно Самоников“ од Димитар Солев

Заштедете и уживајте во уникатните придобивки во светот на патувањето со travelWorld

Заштедете и уживајте во уникатните придобивки во светот на патувањето со travelWorld

Македонија 2025 со поддршка за младите: Доделени десет стипендии за талентирани средношколци

Македонија 2025 со поддршка за младите: Доделени десет стипендии за талентирани средношколци

Најиновативните светски технологии за прочистување на воздух и вода изложени во новата концепт-продавница на „Екотип“

Најиновативните светски технологии за прочистување на воздух и вода изложени во новата концепт-продавница на „Екотип“

НЛБ Банка со финансиско советување за осигурителни продукти и пензиско осигурувње пред своите експозитури

НЛБ Банка со финансиско советување за осигурителни продукти и пензиско осигурувње пред своите експозитури