23 Јули, 2019
0.0199

Празничниот продолжен викенд ни носи ваква временска прогноза

Објавено во: Македонија 24 Мај, 2019

Доколку планирате да прошетате на отворено на денешниот празничен ден понесете чадор со себе, метеоролозите најавуваат дожд за попладне.

Првиот ден од продолжениот викенд ќе го започнеме со сончево време со умерена облачност. Според синоптичарите на запад од земјава ќе дува слаб западен ветер, додека во источните делови од државата ќе дува умерен северозападен ветер.

Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови.

Утринските температури на воздухот ќе се движат во интервал од  6 до 14 степени. А дневните температури ќе го достигнат максимални 26 степени целзиусови.

За утре, сабота според управата за хидрометеоролошки работи не очекува сончево време, со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер.

За последниот ден од празничниот викенд синоптичарите најавуваат сонце, но и повторна дестабилизација кон крајот на денот и врнежи од дожд, посебно во западните делови од земјава.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Дали е ова Катица Јанева во фризерски салон?

(ВИДЕО) Дали е ова Катица Јанева во фризерски салон?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Вештачењето на телефонот на Јанева заврши, критики за изјавата на Заев за крадење историја

ФОКУС НА ДЕНОТ: Вештачењето на телефонот на Јанева заврши, критики за изјавата на Заев за крадење историја

Фактор дознава: Измени во законот за здравствена заштита влегуваат преку пратеници во Собрание. Што содржат?

Фактор дознава: Измени во законот за здравствена заштита влегуваат преку пратеници во Собрание. Што содржат?

Брнс за „Рекет“ бара Заев да побара одговорност од сите владини претставници

Брнс за „Рекет“ бара Заев да побара одговорност од сите владини претставници

Oд ВМРО - ДПМНЕ прашуваат каде е Катица Јанева седум дена?

Oд ВМРО - ДПМНЕ прашуваат каде е Катица Јанева седум дена?

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?