01 Јуни, 2020
0.0275

ПРЕД 4 ГОДИНИ И СЕГА: Шеф си ја намалил платата за да добијат покачување работниците

Објавено во: Финансии 27 Септември, 2019

Ден Прајс, шеф на фирмата Greviti pejments од Сиетл, пред 4 години и сега ја намалил својата плата, за да им даде покачување на работниците. 

До 2024 година тие ќе имаат плата од 70.000 долари. 

Шефот во 2015 година ја намалил својата плата, затоа што сметал дека емоционалната благосостојба на работници ќе влијае тие да бидат подобри работници. 

Сите предвидувале пропаст, но тоа не се случи, напротив. 

Со текот на времето профитот на компанијата двојно се зголемил. 

Можеби ќе ве интересира

КАМАТИТЕ УПОРНО ОДАТ НАДОЛУ - добро за тие што сакаат кредит, но неповолно за штедачите

КАМАТИТЕ УПОРНО ОДАТ НАДОЛУ - добро за тие што сакаат кредит, но неповолно за штедачите

Шекеринска: Ни требаат пари од странство!

Шекеринска: Ни требаат пари од странство!

АНГЕЛОВСКА ЗА ПЛАТЕЖНАТА КАРТИЧКА: Ќе им помогне на погодените и ќе ја намали сивата економија

АНГЕЛОВСКА ЗА ПЛАТЕЖНАТА КАРТИЧКА: Ќе им помогне на погодените и ќе ја намали сивата економија

БЕА БРОЈ ЕДЕН: Херц оди во стечај

БЕА БРОЈ ЕДЕН: Херц оди во стечај

ПОДАТОЦИ ЗА ПЛАТИ: Еве колку заработуваат Германците

ПОДАТОЦИ ЗА ПЛАТИ: Еве колку заработуваат Германците