22 Април, 2018
0.0643

Предупредување - Овој уред никако не го вклучувајте на продолжен кабел

Објавено во: Стил 17 Декември, 2017

Познато е дека причина за пожар се греалките, а со тоа стигнуваат и предупредувања за нивно ракување, бидејќи доколку не ги користите правилно тие можат да станат голем проблем.

За да не предизвикате пожар, овој уред никако не го вклучувајте на продолжен кабел особено во текот на зимскиот период.

Експертите наведуваат дека причината најчесто е во продолжениот кабел.

Овие две работи секогаш имајте ги на ум:

- Наместете ја греалката околу еден метар подалеку од мебелот, завеса или облека.

- Доколку греалката работи никако немојте да ја оставите без надзор.

Можеби ќе ве интересира

Кои состојки се најдобри и најлесни за јадење пред спиење?

Кои состојки се најдобри и најлесни за јадење пред спиење?

Видео: Топ 10 серии наменети за интелигентна публика

Видео: Топ 10 серии наменети за интелигентна публика

Најдобриот саем за љубители на стилизирани мотори - Естетика која исчезнува

Најдобриот саем за љубители на стилизирани мотори - Естетика која исчезнува

Видео: Подводен апартман е новиот хит на Малдивите

Видео: Подводен апартман е новиот хит на Малдивите

Гастрономски експеримент ги спои крофните и бургерите

Гастрономски експеримент ги спои крофните и бургерите

„Исцелител“ најдобар дебитантски филм во Југоисточна Европа

„Исцелител“ најдобар дебитантски филм во Југоисточна Европа

Симптоми кои може да ги препознаете за вишок на шеќер во крвта

Симптоми кои може да ги препознаете за вишок на шеќер во крвта

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

Чуден експеримент за откажување од цигари

Чуден експеримент за откажување од цигари