19 Август, 2019
0.0164

Прекинато водоснабдување на повеќе улици

Објавено во: Мои пари 12 Август, 2019

На ден 12.08.2019г.поради уличен дефект ф-125мм на ул.Гарибалди 1 со прекинато водоснабдување ке бидат корисниците од следните улици:Гарибалди,Гвадалахара, Плачковица и Јури Розентал. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 18:20 часот до завршување на дефектот.

Можеби ќе ве интересира

„АЛКАЛОИД“ инвестира 11 милиони евра во проширување на производните капацитети

„АЛКАЛОИД“ инвестира 11 милиони евра во проширување на производните капацитети

ЈП Водовод и канализација - Скопје извршија реконструкција на 6 премини под улица Шуто Оризари

ЈП Водовод и канализација - Скопје извршија реконструкција на 6 премини под улица Шуто Оризари

Фестивал СЛОБОДНА ЗОНА Виница

Фестивал СЛОБОДНА ЗОНА Виница

Ѓергалиу:Косовските такси за македонските производи се погрешни и популистички

Ѓергалиу:Косовските такси за македонските производи се погрешни и популистички

Саниран дефектот на Демир Трајко 40

Саниран дефектот на Демир Трајко 40

Прекин на водоснабдувањето на овие улици

Прекин на водоснабдувањето на овие улици

Најпродаваниот мирисен бренд од AVON со јубилејни новитети ТТА Celebrate за НЕА и за НЕГО!

Најпродаваниот мирисен бренд од AVON со јубилејни новитети ТТА Celebrate за НЕА и за НЕГО!

В недела прекин на снабдување со електрична енергија во цела општина Ресен

В недела прекин на снабдување со електрична енергија во цела општина Ресен

Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA