22 Ноември, 2019
0.0193

Премиерот Заев фотографиран меѓу патниците на летот Виена – Скопје

Објавено во: Македонија 16 Јуни, 2019

Македонскиот премиер Зоран Заев е фотографиран меѓу патниците на летот Виена – Скопје.

Премиерот Заев вчера во Австрија се сретна со еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан. Премиерот е фотографиран во економската класа како полетува од Виена за Скопје.

Првото службено патување како претседател на државата, Стево Пендаровски неодамна го започна со редовна авионска линија, за што доби голем број позитивни критики од јавноста, полетувајќи од Скопје во Брисел.

Можеби ќе ве интересира

Еве зошто за Јанева беше одобрен куќен притвор

Еве зошто за Јанева беше одобрен куќен притвор

ФОКУС НА ДЕНОТ: Дадилката која тепаше дете доби притвор, Борисов бара да запре антибугарската реторика

ФОКУС НА ДЕНОТ: Дадилката која тепаше дете доби притвор, Борисов бара да запре антибугарската реторика

Приведена е дадилката која во игротека удираше шлаканици на дете

Приведена е дадилката која во игротека удираше шлаканици на дете

ЗАЕВ Е ЛАУРЕАТОТ: Во Сараево ќе му ја врачат наградата „Иса-бег Исхаковиќ 2019“

ЗАЕВ Е ЛАУРЕАТОТ: Во Сараево ќе му ја врачат наградата „Иса-бег Исхаковиќ 2019“

Обид за силување во касарната во Куманово

Обид за силување во касарната во Куманово

Борисов има едно барање - да се прекине со антибугарската реторика

Борисов има едно барање - да се прекине со антибугарската реторика

Во двор на црква во Кавадарци се најдени осумдесетина куршуми

Во двор на црква во Кавадарци се најдени осумдесетина куршуми

Жерновски за видеото со Борисов: Патриоти дома- „Европејци и Американци“ надвор

Жерновски за видеото со Борисов: Патриоти дома- „Европејци и Американци“ надвор

(Видео 18+) Која е жената што грубо тепа дете во скопско кафуле

(Видео 18+) Која е жената што грубо тепа дете во скопско кафуле