17 Мај, 2022
0.0286

Премиерското „мало сутра“ и гестикулацијата ги зовре социјалните мрежи

Објавено во: Македонија 26 Октомври, 2019

Наместо да се коментираат пораките за политиката и економијата што ги пренесе на партиската трибина во Прилеп, вечерва на социјалните мрежи и на порталите еден од подебатираните моменти е премиерското „мало сутра“, кое се однесува на очекувањата на неговиот политички ривал Мицкоски дека ќе дојде на власт.

Премиерот Зоран Заев денеска од Прилеп порача дека целиот свет го призна тоа што Македонија го сработила во изминатите две години. Според него, само Мицкоски се радува оти претседателот Макрон донел ваква одлука.

„Абе човек државата, државата наша е тоа, само тој среќен целиот исполнет, еве не бидна датумот. И што дека не бидна датумот, мисли дека тоа ќе го донесе на власт. Мало сутра“, му порача Заев на Мицкоски, по што во салата следуваше громогласен аплауз.

Но, она што остави простор за дискусии е гестикулацијата што ја направи премиерот. Според некои, таа била непристојна, па во таа насока бројни досетки се споделуваа на социјалните мрежи. 

Еве го всушност коментираното видео.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=ggR4C3RHU4s

Инаку, Заев смета дека лидерот на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски се лаже ако мисли дека ќе дојде на власт по завршувањето на предвремените парламентрани избори наредната година.

Видео: Центар.мк

Можеби ќе ве интересира

Утврдена делегацијата за Стратешкиот дијалог со САД

Утврдена делегацијата за Стратешкиот дијалог со САД

Го претепале својот дедо и му го оштетиле автомобилот

Го претепале својот дедо и му го оштетиле автомобилот

Момче вознемируваше лама во битолската зоолошка градина

Момче вознемируваше лама во битолската зоолошка градина

ВМРО-ДПМНЕ повика граѓаните на 18 јуни да излезат на улица затоа што Македонија доживува пораз на секое поле

ВМРО-ДПМНЕ повика граѓаните на 18 јуни да излезат на улица затоа што Македонија доживува пораз на секое поле

Пендаровски: Ја поддржувам одлуката на Шведска за влез во НАТО

Пендаровски: Ја поддржувам одлуката на Шведска за влез во НАТО

ВО ЧЕТВРТОК ВО БЕЛГРАД ЗАЕДНИЧКА ЛИТУРГИЈА НА МПЦ И СПЦ - патријархот Порфириј ги повикува верниците да присуствуваат во што поголем број

ВО ЧЕТВРТОК ВО БЕЛГРАД ЗАЕДНИЧКА ЛИТУРГИЈА НА МПЦ И СПЦ - патријархот Порфириј ги повикува верниците да присуствуваат во што поголем број

Има 83 заразени со коронавирусот и двајца починати

Има 83 заразени со коронавирусот и двајца починати

Истрага за градоначалникот на Петровец: Исплатил половина милион евра на фирми на брат му за фиктивни услуги

Истрага за градоначалникот на Петровец: Исплатил половина милион евра на фирми на брат му за фиктивни услуги

КАКВИ МОНСТРУМИ - за пари му дозволиле на Белгиец да ја силува нивната 13 годишна ќерка - ХОРОРОТ ТРАЕЛ ДОЛГО, СЕ ДО ВЧЕРА

КАКВИ МОНСТРУМИ - за пари му дозволиле на Белгиец да ја силува нивната 13 годишна ќерка - ХОРОРОТ ТРАЕЛ ДОЛГО, СЕ ДО ВЧЕРА