23 Мај, 2019
0.0253

ПРЕСВРТ во временската прогноза-еве што не чека од денес

Објавено во: Македонија 08 Ноември, 2018

По неколку неделно сончево и пријатно време преку ден, температурите ќе доживеат пад а облачноста ќе почне да надвладува.

Ова барем го предвидуваат метеоролозите кои за денеска попладне најавуваат раст на облачноста посебно во западно-јужните караеви каде кон крајот на денот ќе има и локални врнежи.

Денеска утринската температура ќе достигне од два до девет степени, додека 18 е максимумот на дневната.

И во главниот град облачноста ќе превладува а 17 степени Целзиусови е темпратурата која се најавува за овој четврток.

Можеби ќе ве интересира

Богоевски: Благодарам на честа, овие две години да ви служам вам и на нашата држава

Богоевски: Благодарам на честа, овие две години да ви служам вам и на нашата држава

Доколку бил на местото на Крсто Мукоски ќе поднел оставка

Доколку бил на местото на Крсто Мукоски ќе поднел оставка

Фонтаните во централното градско подрачје се чистат и подготвуваат

Фонтаните во централното градско подрачје се чистат и подготвуваат

Јавноста ќе има увид за тоа колку троши Пендаровски

Јавноста ќе има увид за тоа колку троши Пендаровски

Функционер на ВМРО-ДПМНЕ удрил лекар во Прилеп

Функционер на ВМРО-ДПМНЕ удрил лекар во Прилеп

Заев по оставката на Богоевски: Човек што си ја сака земјата до небото

Заев по оставката на Богоевски: Човек што си ја сака земјата до небото

Савески: Павле требаше да знае дека кој со ѓаволот тикви сади...

Савески: Павле требаше да знае дека кој со ѓаволот тикви сади...

Груби: Жал ми е за Богоевски и за неговиот близок член од семејството

Груби: Жал ми е за Богоевски и за неговиот близок член од семејството

Јовески верува дека Интерпол ќе ја објави потерницата за Груевски

Јовески верува дека Интерпол ќе ја објави потерницата за Груевски