01 Јуни, 2020
0.0237

Претекнување и преголема брзина: Очевидци раскажуваат за кобната сообраќајка кај Пинтија

Објавено во: Македонија 13 Јуни, 2019

Половина час после 22 ч. синоќа на влезот во скопската населба Драчево животот го загубија две млади лица.

Очевидци раскажуваат дека едниот од сега загинатите возел со преголема брзина која била дури над 160 км/ч и претекнувал друго возило при што директно се судрил со aвтомобилот во кој само било другото лице кое настрада.


Страотна глетка на местото на немилиот настан во Пинтија. Целосно уништени автомобили од предните страни сведочеа цела ноќ за ужасот што ја потресе населбата.

Официјално денеска надлежните ќе соопштат како дошло до трагедијата и ќе ги потврдат идентитеите на загинатите момчиња за кои се пишува дека едниот е 20 години од скопско Батинци, додека другиот е 29 годишник од Драчево.

Можеби ќе ве интересира

Спасовски негативен, останува во самоизолација

Спасовски негативен, останува во самоизолација

До крајот на неделата ќе се знае дали ќе има рестрикции за одредени општини

До крајот на неделата ќе се знае дали ќе има рестрикции за одредени општини

Следете во живо: Филипче ќе ги соопшти најновите информации за корона вирусот во земјава

Следете во живо: Филипче ќе ги соопшти најновите информации за корона вирусот во земјава

Филипче: Повеќето нови заразени се од познати кластери

Филипче: Повеќето нови заразени се од познати кластери

Изгоре Ауди А8 на триесет и пет годишен скопјанец

Изгоре Ауди А8 на триесет и пет годишен скопјанец

НОВ ЦРН БИЛАНС, НАЈМНОГУ НОВОЗАРАЗЕНИ ДОСЕГА: Филипче потврди - дури 89 нови случаи, седум починати

НОВ ЦРН БИЛАНС, НАЈМНОГУ НОВОЗАРАЗЕНИ ДОСЕГА: Филипче потврди - дури 89 нови случаи, седум починати

Бимилк го одбележа денот на млекото со донација во Заводот за рехабилитација на деца и младинци

Бимилк го одбележа денот на млекото со донација во Заводот за рехабилитација на деца и младинци

Заев: Зекири бил на ифтар кај брат му, продолжуваме да се сретнуваме со граѓаните на терен

Заев: Зекири бил на ифтар кај брат му, продолжуваме да се сретнуваме со граѓаните на терен

Заев: Избори на 5 јули, за да го тргнеме Наќе Чулев од Владата

Заев: Избори на 5 јули, за да го тргнеме Наќе Чулев од Владата