20 Јуни, 2021
0.0226

Претседателот на СДСМ-Торонто вели дека полиција му упаднала во неговиот дом за да го апси

Објавено во: Македонија 14 Јули, 2020

Претседателот на дијаспората на СДСМ во Торонто, Ацо Лукароски, објави дека вчера полиција упаднала во домот на неговата мајка за да биде уапсен поради тоа што ја манипулирал јавноста да го избришат поимот „Северна“ на гласачкото ливче со скриена намера истото потоа да стане неважечко.

„Вечерва во домот на мајка ми дошла полиција за да ме приведат...
Причина: Споделување на фејсбук објава за поништување на гласачко ливче... Има милион работи за коишто нема да им простам, ама ќе го додадам и тоа што психички ја малтретирале мајка ми... Ова што го прави Наќе Чулев е одлична можност да се уверат граѓаните што ќе се случува со државата доколку ВМРО-ДПМНЕ се врати на власт!“, напиша претседателот на СДСМ-Торонто на својот профил на Фејсбук.

Инаку вчера беше објавена веста дека поради истата причина приведен на распит бил Ѓорѓи Галетановски-Чомбе, директорот на скопската ЗОО и активист на СДСМ. Тој потоа објаснувал дека намерата му била да се шегува со опозицијата, а не да ги манипулира гласачите.

За слично дело во полицијата стигнале и пријави за професорот Ѓорѓи Спасов и активистот Боби Илиевски.


Можеби ќе ве интересира

Носете маска онаму каде е задолжителна, полицијата за едно деноноќие казни 103 лица

Носете маска онаму каде е задолжителна, полицијата за едно деноноќие казни 103 лица

Каракачанов вели дека Борисов фаќал кривини во спорот со Македонија

Каракачанов вели дека Борисов фаќал кривини во спорот со Македонија

Сообраќајка кај Градско, автомобил паднал на пруга при што се повредени петмина

Сообраќајка кај Градско, автомобил паднал на пруга при што се повредени петмина

МВР: Има 203 санкционирани возачи во Скопје, 58 за брзо возење

МВР: Има 203 санкционирани возачи во Скопје, 58 за брзо возење

Ќулавкова: Слоганот „Македонија е бугарска" прогласен за официјална стратешка цел на Бугарија е закана по мирот

Ќулавкова: Слоганот „Македонија е бугарска" прогласен за официјална стратешка цел на Бугарија е закана по мирот

Џамбаски: Кога Заев е во Скопје заборава дека Македонија е бугарска

Џамбаски: Кога Заев е во Скопје заборава дека Македонија е бугарска

Во новата работна недела ќе имаме температури над 30 степени

Во новата работна недела ќе имаме температури над 30 степени

Досега во земјава над 5.400 граѓани починаа од коронавирусот

Досега во земјава над 5.400 граѓани починаа од коронавирусот

Колку се чека денес на Табановце?

Колку се чека денес на Табановце?