06 Декември, 2019
0.0199

Приготвени над 300 оброци во месецот на хуманост

Објавено во: Мои пари 14 Август, 2019

Покажавме дека хуманоста живее во нас преку Месец на хуманост на Cooking with Branko

Ентузијастот за готвење, Cooking with Branko (Бранко Попоски) имаше една цел, да им помогне на тие што им е најпотребно. Тој на уникатен начин одлучи да ги предизвика голем број на луѓе и компании да приготват 3 до 5 оброци за сума од 100 денари. Тоа го направи заедно со Ретвитни оброк и здружението Љубезност. Тие заедно, сите, успеаја да донираат над 300 оброци.

„Чувството на среќа, исполнетост и задоволство денес се многу големи. Толку многу што не можам и не знам на кој начин да ви ја искажам благодарноста што месец јули решивте да бидете дел од #месецнахуманост со Cooking with Branko, што го прифативте предизвикот за готвење и донирање на оброци, и што бевте хумани и што помогнавте барем малку да придонесеме за споделување на насмевки, љубов и топли прегратки преку топол оброк.“, им се обрати Cooking with Branko на Димитар Атанасовски, Sarah Mace, Македонија Денес, Утринска на Телма, Снеже Велков, Јелена Спенџарска, Ване Маркоски, Коста Давид Петров, Александра Јанева, Николина Славковска, Јана Серафимова, Влатко Чаловски, Ivana Torres, Кристина Петровска Арнаудова, Eye Cue, Елена Стефановска, Валентин Петрески, Тина Мицковска.

Самиот предизвик зеде голем замав и дополнително се вклучија Германски јазичен Центар, Кликдаг, Зур маркет, Дим маркет, Роо Кафе, Маркт Македонија, Хелен Дорон Капиштец, Фудбар и многу други лица.

Тој ја користи можноста да им се заблагодари на Зур маркет и Дим маркет кои одлучија да донираат средства за приготвување на 100 до 200 оброци за социјално загрозените семејства.

Според него, воден од хуманоста на сите кои се вклучија и сите кои ја дадоа својата поддршка, овој Месец на хуманоста не застанува. Поради овие дела сите ќе продолжат да бидат хумани и да им помогаат на оние на кои што им е најпотребно.

Со Бранко може најдобро да се запознаете на неговите социјални канали за комуникација и тоа:

https://www.facebook.com/cookingwithbranko/и https://www.instagram.com/cookingwithbranko/?hl=en

Можеби ќе ве интересира

Уличниот дефект на ул.Џон Кенеди 32 е саниран

Уличниот дефект на ул.Џон Кенеди 32 е саниран

Државна видеолотарија во крводарителска акција, засилена од неколку јавни личности

Државна видеолотарија во крводарителска акција, засилена од неколку јавни личности

“Singular“ - Прва македонска компанија која добива меѓународна награда за мулти платформско решение

“Singular“ - Прва македонска компанија која добива меѓународна награда за мулти платформско решение

Доделени Еуролинк стипендии за 30 студенти од Правен факултет „Јустинијан Први“

Доделени Еуролинк стипендии за 30 студенти од Правен факултет „Јустинијан Први“

(ВИДЕО) Атрактивен и уникатен: Кросоверот XCeed го збогати портфолиото на Kia

(ВИДЕО) Атрактивен и уникатен: Кросоверот XCeed го збогати портфолиото на Kia

Без вода ул.Џон Кенеди 32

Без вода ул.Џон Кенеди 32

Скопје доби уникатна поп ап продавница за мебел од метал

Скопје доби уникатна поп ап продавница за мебел од метал

Пресврт заради кој одекна најгласниот сон

Пресврт заради кој одекна најгласниот сон

Промовирана илустрираната енциклопедија „Кинески мозаик“ од Виктор Урумов

Промовирана илустрираната енциклопедија „Кинески мозаик“ од Виктор Урумов