25 Јуни, 2022
0.0243

Пријавете се за учество на конференција на тема „Предизвици во контролингот: одржливост, нови бизнис модели, трансформација, криза“

Објавено во: Мои пари 22 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Упатуваме покана за регистрација на учесници за 5-тата МЕЃУНАРОДНА КОНТРОЛИНГ КОНФЕРЕНЦИЈА, на тема: 

„ПРЕДИЗВИЦИ ВО КОНТРОЛИНГОТ: ОДРЖЛИВОСТ | НОВИ БИЗНИС МОДЕЛИ | ТРАНСФОРМАЦИЈА | КРИЗА“

ДАТУМ: 28 јуни 2022 година

ЛОКАЦИЈА: Хотел Панорамика/online преку ZOOM платформата (хибридно)КРАЕН РОК ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ: 24 јуни 2022

КОНТАКТ ИНФО: +389 70 355 656

ЦЕНА: регуларна цена 3.700 денари.

Цена за Читателите и партнери на ФАКТОР.МК: 1.200 денари  

Напомена: Покрај специјалниот попуст, секој заинтересиран кој ќе се пријави ФАКТОР.МК ќе добие дополнителни 10% за учество на обука CertifiedControlling – меѓународна диплома за контролинг, согласно IGC (светско тело за воведување на контролинг стандарди).   

Подетални информации за конференцијата може да најдете на следниов линк:

https://ibmhs.eu/events/5th-controlling-conference-challenges-in-controlling-sustainability-new-business-models-transformation-crisis/

или може да не контактирате преку

e-mail: info@abit.edu.mk или на телефонскиот број: 070 355 656,

контакт лице: м-р Даниела Стефаноска 

Можеби ќе ве интересира

Телеком ја воведува стриминг платформата GLEY на MaxTV

Телеком ја воведува стриминг платформата GLEY на MaxTV

HUAWEI го претстави MatePad Paper: првиот таблет со E Ink пенкало за пишување и правење белешки

HUAWEI го претстави MatePad Paper: првиот таблет со E Ink пенкало за пишување и правење белешки

Уживање во Сивири со другарчињата: Летен камп на едукација и забава

Уживање во Сивири со другарчињата: Летен камп на едукација и забава

Попустите продолжуваат цел викенд во Ист Гејт Мол, надополнет со кул викенд со мјузикл на дајте музика и многу сладолед

Попустите продолжуваат цел викенд во Ист Гејт Мол, надополнет со кул викенд со мјузикл на дајте музика и многу сладолед

Huawei го претстави HUAWEI Mate Xs 2 - полесен и потенок од кога било!

Huawei го претстави HUAWEI Mate Xs 2 - полесен и потенок од кога било!

Децата од Кавадарци порачаа: „Планетата е нашиот дом“

Децата од Кавадарци порачаа: „Планетата е нашиот дом“

Со IuteCredit Мастеркард до незаборавна летна авантура

Со IuteCredit Мастеркард до незаборавна летна авантура

Huawei го претстави новиот ултралесен паметен телефон Mate Xs 2, новиот 16-инчен лаптоп MateBook D 16 и други изненадувања

Huawei го претстави новиот ултралесен паметен телефон Mate Xs 2, новиот 16-инчен лаптоп MateBook D 16 и други изненадувања

Џон Илија Апелгрен: Книгата „Забранети луѓе“ се солидаризира со музичарите кои беа „забранети“ за време на пандемијата

Џон Илија Апелгрен: Книгата „Забранети луѓе“ се солидаризира со музичарите кои беа „забранети“ за време на пандемијата