23 Ноември, 2020
0.0192

Пристигна новата колекција во Guess: Безвременска и толку шик!

Објавено во: Мои пари 30 Октомври, 2020

Вашиот омилен бренд повторно најде начин да ве израдува – нова, исклучително софистицирана  колекција пристигна во продавницата на Guess и онлајн на www.fashiongroup.com.mk.

Современа, но истовреме полна безвременски парчиња, новата колекција на секогаш уникатните Guess е вистинско уживање во студените денови, полна парчиња со кои ќе заборавите на студот.


Дамите овојпат се на пиедесталот, со можност да одберат помеѓу шармантната бунда од еко крзно или елегантната јакна што е совршен завршеток на сите комбинации.


Подеднакво стилски парчиња дизајнерите на брендот скроија и за момците, претставувајќи топли јакни во неколку бои и стилизирани капути совршени за деловните состаноци или прошетките надвор.


Можеби ни се чини далечно, но времето на добри забави допрва доаѓа, па никогаш не е погрешен момент да инвестирате во долгиот син фустан создаден за оставање впечаток или пак тантелниот црн што секогаш може да го вметнете и во дневните комбинации.


Како и секогаш, брендот повторно создаде и неодоливи модели на чанти создадени за софистицираните дами кои секогаш знаат што сакаат.

Во пресрет на прекрасната зима, од брендот понудија и многу модели на јакни, шапки и ракавици кои ќе ви бидат најдобрите сојузници во студените денови, а со кои секогаш ќе изгледате шик.


За вљубеничките во поедноставните, но ефектни комбинации, брендот повторно има исклучителна понуда на елегантни панталони кои во комбинација со кошула со принт се совршени за секојдневните комбинации за на работа.


Знаеме дека новата колекција на Guess ќе ве освои на прв поглед, па во продолжение ви предлагаме некои од највпечатливите парчиња, а сите останати можете да ги погледнете на следниов линк.


ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Панелисти од Македонија на настан на Ројтерс за осигурувањето

Панелисти од Македонија на настан на Ројтерс за осигурувањето

Ново, XL Бриош пакување од Жито Лукс

Ново, XL Бриош пакување од Жито Лукс

Онлајн промоција на книгата „Најстар стил на македонското народно пеење“ од основоположникот на катедрата за етномузикологија Ѓорѓи Ѓорѓиев

Онлајн промоција на книгата „Најстар стил на македонското народно пеење“ од основоположникот на катедрата за етномузикологија Ѓорѓи Ѓорѓиев

Недела на Black Friday во А1 Македонија и онлајн распродажба на телефони

Недела на Black Friday во А1 Македонија и онлајн распродажба на телефони

‘’Black Friday Week’’ во Скопје Сити Мол

‘’Black Friday Week’’ во Скопје Сити Мол

Black Friday во Ramstore Mall

Black Friday во Ramstore Mall

ФАКТОР АНКЕТА: Гласајте за најдобра фирма за достава

ФАКТОР АНКЕТА: Гласајте за најдобра фирма за достава

НЛБ Банка со промотивна кампања за VISA Business картички за правни лица

НЛБ Банка со промотивна кампања за VISA Business картички за правни лица

Компании членки на МАСИТ, наградени со почесната награда “Merit Winner Award” во рамки на глобалниот настан “WITSA Global ICT Excellence Awards”

Компании членки на МАСИТ, наградени со почесната награда “Merit Winner Award” во рамки на глобалниот настан “WITSA Global ICT Excellence Awards”