31 Мај, 2020
0.0467

Притвор од 30 дена за насилниците од Штип, наскоро судење

Објавено во: Македонија 08 Април, 2020

Двајцата насилници од Штип кои тепаа девојка и ја згрозија јавноста на социјалните мрежи добија дополнителен притвор од 30 дена по истекот на осумдневниот.

Штипјаните на возраст од 23 и 26 години се товарат за брутално насилство над 20-годишна девојка од јануари, а насилството патем го снимаа на мобилен телефон.

Основен суд Штип дека предметот е распределен кај судија, кој во најбрз рок ќе го закаже и судското рочиште.

Се очекува казна од шест месеци до пет години затвор според обвинението.


Можеби ќе ве интересира

Четврта вонредна состојба, олабавени рестрикции

Четврта вонредна состојба, олабавени рестрикции

И денеска облаци и дожд, следува тмурна недела

И денеска облаци и дожд, следува тмурна недела

Избори најрано на 5 јули: Ќе има ли политички договор?

Избори најрано на 5 јули: Ќе има ли политички договор?

Астеруд: Не Радмила, во голема грешка си и треба да се извиниш

Астеруд: Не Радмила, во голема грешка си и треба да се извиниш

Филипче посакува да се огледаме на Дебар

Филипче посакува да се огледаме на Дебар

200 луѓе му беа на погребот, сега ќе се прават анкети со семејството

200 луѓе му беа на погребот, сега ќе се прават анкети со семејството

ФОТО: Полицајци се справија со банда ограбувачи во центарот на Скопје

ФОТО: Полицајци се справија со банда ограбувачи во центарот на Скопје

Се шири вирусот во Шуто Оризари, најмногу новозаболени сепак во Чаир, Бутел, Сарај

Се шири вирусот во Шуто Оризари, најмногу новозаболени сепак во Чаир, Бутел, Сарај

Спасовски: Избори затоа што вирусот ќе добива на интензитет наесен

Спасовски: Избори затоа што вирусот ќе добива на интензитет наесен