15 Јули, 2020
0.0461

Притвор за синот кој со нож го уби својот татко

Објавено во: Македонија 17 Октомври, 2019


Судија на претходна постапка му одреди 30-дневен притвор на момчето кој во Кочани го уби својот татко откако претходно го пријавил во полиција дека физички ја малтретирал неговата мајка. 

На 30 септември околу пет часот во семејниот дом во населбата Усова чешма во Кочани, 30-годишниот Д.С. со нож му нанел убодни рани во пределот на градите на 55-годишниот В.С, а кој по кратко време од здобиените повреди починал. 

„Одделението за криминалистичка полиција на СВР Штип и надворешната канцеларија за криминалитички работи-Кочани во содејство со Секторот за општ и насилен криминал, единица за крвни и секусални деликти при МВР до надлежното обвинителство поднесе кривична пријава против Д.С. од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“, објави денеска МВР.

Д.С.е приведен во полициска станица, по што му е одреден 30-дневен притвор.


Можеби ќе ве интересира

Доколку има повреда на избирачкото право, пријавете

Доколку има повреда на избирачкото право, пријавете

Колку набљудувачи ги следат изборите?

Колку набљудувачи ги следат изборите?

MAКЕДОНИЈА ГЛАСА: Граѓаните ќе го изберат десеттиот парламентарен состав

MAКЕДОНИЈА ГЛАСА: Граѓаните ќе го изберат десеттиот парламентарен состав

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаат болните, немоќните и затворениците, а денес имаме 135 позитивни на Ковид - 19

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаат болните, немоќните и затворениците, а денес имаме 135 позитивни на Ковид - 19

ДИК уверува дека има услови за безбедно гласање и повика граѓаните да излезат

ДИК уверува дека има услови за безбедно гласање и повика граѓаните да излезат

Уапсен велешанец кај кого е најден список со лични податоци на потенцијални гласачи

Уапсен велешанец кај кого е најден список со лични податоци на потенцијални гласачи

Министерство за здравство: Утре ќе функционираат дежурните ординации во трета смена

Министерство за здравство: Утре ќе функционираат дежурните ординации во трета смена

Кандидатот за премиер демантира дека е заразен со коронавирус

Кандидатот за премиер демантира дека е заразен со коронавирус

БИЛАНС ЗА 24 ЧАСА: Повеќе заразени од вчера и четири починати

БИЛАНС ЗА 24 ЧАСА: Повеќе заразени од вчера и четири починати