15 Август, 2020
0.0482

Притвор за Владимир Панчевски

Објавено во: Македонија 10 Јули, 2020

Судот во Велес денеска му одреди притвор на поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски.

Информацијата прва ја објави Коалицијата Сите за правично судење. Притворот е одреден поради обезбедување на присуство на судењето за предметот „АКМИС“.

Тој денеска не се појавил на денешното рочиште, а не бил присутен ниту неговиот бранител. 

Судењето за овој предмет за злоупотреба на АКМИС системот требаше да почне наесен, но досега овој судски процес не е започнат. 

Предметот се суди во Велес за да се избегне евентуална пристрасност во Скопје поради тоа што Панчевски беше претседател на Кривичниот суд.

Можеби ќе ве интересира

Емилија конечно го гушна своето чедо: По кардиохируршката операција во „Аџибадем Систина“ предвреме родениот Василиј си замина дома

Емилија конечно го гушна своето чедо: По кардиохируршката операција во „Аџибадем Систина“ предвреме родениот Василиј си замина дома

„Медена земја“ денеска на турската национана телевизија

„Медена земја“ денеска на турската национана телевизија

Повикан во полиција малолетник кој палел шума и се снимал на „Тик-Ток“

Повикан во полиција малолетник кој палел шума и се снимал на „Тик-Ток“

Комората на психолози е за онлајн настава

Комората на психолози е за онлајн настава

Таравари: Има договор за Влада, сега се прави само театар

Таравари: Има договор за Влада, сега се прави само театар

Адвокатот Спасе Скорниев ќе тужи затоа што полицаец му ја пцуел сестрата што работи во Влада

Адвокатот Спасе Скорниев ќе тужи затоа што полицаец му ја пцуел сестрата што работи во Влада

Љупчо Николовски и Артан Груби главни „ѕвезди“ во преговорите викендов

Љупчо Николовски и Артан Груби главни „ѕвезди“ во преговорите викендов

Од денеска Македонците со тестови во Црна Гора и Србија

Од денеска Македонците со тестови во Црна Гора и Србија

Ќе се пролонгира почетокот на учебната година најмалку до средината на септември

Ќе се пролонгира почетокот на учебната година најмалку до средината на септември