20 Септември, 2019
0.0163

ПРОБЛЕМОТ ГЛОБАЛЕН: Фејсбук, Инстаграм и Месинџер паднаа

Објавено во: Свет 14 Април, 2019

Facebook, Instagram, Messenger и Whats app се во пад.

Проблемот е глобален.

 Сега е јасно дека Фејсбук престана да работи во повеќето европски земји - Италија, Унгарија, Англија, Бугарија, Србија, Португалија, Германија, во Турција, Канада, САД и Јужна Америка и други.

 Кога се обидувате да вчитате една од страниците или апликациите, се појавува екранот дека таа не е достапна. Сè уште не е јасно кој е проблемот. Ваква блокада на социјалните мрежи имаше пред околу еден месец на 14-ти март.

Можеби ќе ве интересира

Американски дрон уби цивили

Американски дрон уби цивили

(ВИДЕО) Еве како е спасен пилотот кој висеше на далекувод

(ВИДЕО) Еве како е спасен пилотот кој висеше на далекувод

Пилот висеше на далновод откако се урна авион

Пилот висеше на далновод откако се урна авион

Моќна земја најави светска војна ако биде нападната

Моќна земја најави светска војна ако биде нападната

ДВАЕСЕТ НАЈУБАВИ МЕСТА НА СВЕТОТ: Плажи, острови, кањони

ДВАЕСЕТ НАЈУБАВИ МЕСТА НА СВЕТОТ: Плажи, острови, кањони

Колешката на Јанева, Лаура Ковеси стана европски обвинител

Колешката на Јанева, Лаура Ковеси стана европски обвинител

ПАНИКА ВО НАТО: Русија е огромна воена закана

ПАНИКА ВО НАТО: Русија е огромна воена закана

БРИТАНИЈА СЕПАК НЕ ЧЕКА ПОСЛЕДЕН ЧАС: Познато што му прати Џонсон денес на Брисел за Брегзит

БРИТАНИЈА СЕПАК НЕ ЧЕКА ПОСЛЕДЕН ЧАС: Познато што му прати Џонсон денес на Брисел за Брегзит

(ВИДЕО) Потписот на Трамп „легна“ на ѕидот на границата со Мексико

(ВИДЕО) Потписот на Трамп „легна“ на ѕидот на границата со Мексико