28 Мај, 2020
0.0238

Проф. д-р Гордан Георгиев на тема: ,,Првични согледувања околу нашата корона-ситуација”, серијал на видеа насловени #FONTalks

Објавено во: Мои пари 07 Април, 2020

ФОН Универзитет започна серијал на видеа насловени #FONTalks. Истите сепоставувани на нашата Фејсбук страна и ќе ви бидат испраќани и вам со соопштение за истото. Нашите реномирани професори ќе го дадат своето мислење за ситуацијата со коронавирусот или Ковид-19, секој во своето поле на експертиза. Ќе се обратат Проф. д-р Никола Поповски, Проф. д-р Љубомир Фрчковски, Проф. д-р Нано Ружин и многу други.

Исто така доколку имате некоисугестии или темикоишто сметате дека се актуелни и интересни за јавноста и би сакале нашите професори да дадат свое мислење, би ве замолиле да ни ги предложите. Стоиме на располагање со нашиот кадар да и помогнеме на јавноста за заедничко истражување на теми или анкети со студентите и сл.

Новото видео ќе биде објавено утре, 8 април, во 11:00 часот.

     

Порака ќе испрати Претседателот на ФОН Универзитет, М-р Сефер Цаноскикако одговор за последиците од коронавирусот.           

         

Можеби ќе ве интересира

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Генерали Инвестментс советува: Инвестирањето во акции од нафтената индустрија и воздухопловството само за добрите познавачи

Генерали Инвестментс советува: Инвестирањето во акции од нафтената индустрија и воздухопловството само за добрите познавачи

Стилски совети за впечатлив изглед

Стилски совети за впечатлив изглед

Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

„Нова“ организира онлајн хуманитарен базар за училиштето за деца со посебни потреби „Иднина“

„Нова“ организира онлајн хуманитарен базар за училиштето за деца со посебни потреби „Иднина“

„Божиновски часовници и накит“ ги прогласи победниците на предизвикот „Херои 2020“.

„Божиновски часовници и накит“ ги прогласи победниците на предизвикот „Херои 2020“.

Халкбанк утре почнува со исплата на мајската пензија

Халкбанк утре почнува со исплата на мајската пензија

Изненадувачки практичен и секако Simply Clever: ENYAQ iV ја претставува иднината на ŠKODA

Изненадувачки практичен и секако Simply Clever: ENYAQ iV ја претставува иднината на ŠKODA

„Аџибадем Систина“ воведува можност за онлајн консултации

„Аџибадем Систина“ воведува можност за онлајн консултации