26 Март, 2019
0.0180

ПРОФИТАБИЛНО: Нишлија од ова заработува 36.000 евра месечно

Објавено во: Финансии, Балкан 26 Декември, 2018

Извршителот Милјан Трајковиќ од Ниш лани заработувал по 36.000 евра месечно, пишува Курир.рс. 

Само на еден судски предмет за сума од 12 милиони динари, извршителот зема 4.000 евра. Тој вработува 42 луѓе. 

Со оглед на тоа дека во Србија има 218 извршители, а на предметите бројот не се знае, јасно е дека секој од нив месечно заработува по 10.000 евра. 

Дури и ако не успеат ништо да наплатат затоа што должникот нема имот, тогаш не работат за џабе,туку им наплаќаат на доверителите. 

Курир.рс пишува дека ова е најпрофитабилен бизнис во Србија. Тие секогаш се во добивка, на мака на граѓаните кои често пати ги исфрлаат на улица. 

Можеби ќе ве интересира

Скопјанец остварил приход од 212 милиони денари, стружанец добил 202 милиони од дивиденди

Скопјанец остварил приход од 212 милиони денари, стружанец добил 202 милиони од дивиденди

ТОП ПРОФЕСИИ НА ИДНИНАТА КОИ СЕ НАЈБАРАНИ, НО И ДОБРО ПЛАТЕНИ: Школувајте ги децата за нив, ќе вреди!

ТОП ПРОФЕСИИ НА ИДНИНАТА КОИ СЕ НАЈБАРАНИ, НО И ДОБРО ПЛАТЕНИ: Школувајте ги децата за нив, ќе вреди!

Совети кога треба да почнете да штедите

Совети кога треба да почнете да штедите

Почнал со еден компјутер во соба, а денес ги подучува другите како до успешен бизнис

Почнал со еден компјутер во соба, а денес ги подучува другите како до успешен бизнис

Можност за успешна кариера и заработка: Пријавете се и искористете ја шансата која ви се пружа

Можност за успешна кариера и заработка: Пријавете се и искористете ја шансата која ви се пружа

Драконска казна за гигантот Гугл: Трета од неколку милијарди за две години

Драконска казна за гигантот Гугл: Трета од неколку милијарди за две години

Од хобито направиле бизнис од кој денес живеат нивните семејства

Од хобито направиле бизнис од кој денес живеат нивните семејства

СДСМ земал кредит за избори и го вратил еднократно

СДСМ земал кредит за избори и го вратил еднократно