24 Март, 2019
0.2564
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

Произведени автомобили за деца од 30.000 евра

Објавено во: Економија 14 Март, 2019


По повод 110-тиот роденден, производителот на автомобили Bugatti направи електричен автомобил наменет за најмладите.во форма на класичниот тркачки модел Type 35Bugatti

Станува збор за Bugatti Baby II кој работи на електричен погон и посебни модови за возење на деца и возрасни а цената е 30.000 евра.

Автомобилот е прикажан на саемот во Женева, а ќе се произведуваат 500 примероци.

Неговата големина е всушност три четвртини од оригиналот а каросеријата е речиси иста.како на класикот. Внатре, моторот се напојува со литиум-јонски батерии.

Возилото има два режими на моќ - едниот е детски, кој ја ограничува брзината од 20 километри на час и режим за возрасни, кој овозможува брзини до 45 километри на час.

Baby II е достапен во традиционално сино, но и во други бои.


Можеби ќе ве интересира

Земја од регионот е најголем „извозник“ на луѓе

Земја од регионот е најголем „извозник“ на луѓе

Зошто Боинг 737 Макс е тешко да се замени со Ербас А320

Зошто Боинг 737 Макс е тешко да се замени со Ербас А320

ВИКЕНД БРИФ: Како „Уни банка“ лани и одржа лекција на својата конкуренција?Зошто акцијата на „Тиквеш“ е магнет за инвеститори?

ВИКЕНД БРИФ: Како „Уни банка“ лани и одржа лекција на својата конкуренција?Зошто акцијата на „Тиквеш“ е магнет за инвеститори?

Kинези, Руси, Италијанци, Турци, дојдоа како гастербајтери во регионот

Kинези, Руси, Италијанци, Турци, дојдоа како гастербајтери во регионот

НАЈНОВИ ПОДАТОЦИ: Oва е бројката на невработени во земјава

НАЈНОВИ ПОДАТОЦИ: Oва е бројката на невработени во земјава

Партиите со различни ставови за платите

Партиите со различни ставови за платите

Градежниците велат дека Богдановиќ го измислил мораториумот

Градежниците велат дека Богдановиќ го измислил мораториумот

Од 2023-та Скопје ќе плаќа поскапа вода

Од 2023-та Скопје ќе плаќа поскапа вода

Нокиа е во големи проблеми: Обвинувања за продажба на лични податоци на голема сила

Нокиа е во големи проблеми: Обвинувања за продажба на лични податоци на голема сила