19 Јуни, 2019
0.0180

Пројде и есента, а се уште има нови жртви од пожарот во Атика

Објавено во: Балкан 15 Декември, 2018

Бројот на жртвите од катастрофалните пожари на 23 јули во источна Атика се зголеми на 100 во саботата откако починала 73-годишната жртва на толпата.

Човекот бил во интензивна нега во болницата Евангелисмос во Атина поради изгореници во пожарот во Мати, крајбрежното населба што беше најтешко погодена од летните пожари.

Експертите ја припишуваат трагедијата од пожарите делумно на лошата координација од страна на властите, а делумно и на нелегалните градби која била распространета во областа.


Можеби ќе ве интересира

„Испливаа“ нови тајни снимки за Еди Рама, тој возвраќа со тужба за еден германец

„Испливаа“ нови тајни снимки за Еди Рама, тој возвраќа со тужба за еден германец

За Ана Брнабиќ регионот сега е полош за разлика од пред неколку години

За Ана Брнабиќ регионот сега е полош за разлика од пред неколку години

Грција бара од Европа да ја вразуми Турција

Грција бара од Европа да ја вразуми Турција

Еди Рама со патики и костум се појави во Лондон

Еди Рама со патики и костум се појави во Лондон

Рот од Луксембург: Мораме да му дадеме време на Бундестагот до октомври за Северна Македонија

Рот од Луксембург: Мораме да му дадеме време на Бундестагот до октомври за Северна Македонија

Внимавајте ако патувате за Грција: Западно Нилска треска ве „демне“

Внимавајте ако патувате за Грција: Западно Нилска треска ве „демне“

Повеќе од 16.000 молњи над Загреб за два часа

Повеќе од 16.000 молњи над Загреб за два часа

(ФОТО) Невреме ја зафати и Србија

(ФОТО) Невреме ја зафати и Србија

ВНИМАВАЈТЕ: Oтровна риба каснала Србинка во Грција

ВНИМАВАЈТЕ: Oтровна риба каснала Србинка во Грција