12 Декември, 2019
0.0231

ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Подгответе се за дождливи денови

Објавено во: Македонија 16 Ноември, 2019

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со температура до 20 степени.

Ноќеска и изутринава времето беше променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во текот на денот ќе биде умерено до значително облачно, по одделни котлини со слаба магла. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 14 до 20 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со слаб југоисточен ветер. Температурата ќе достигне 16 степени.

Максималната температура во Гевгелија ќе достигне до 20 степени, во Штип – 18,  Битола – 16, Охрид – 14. Слично време со максимална температура до 20 степени се очекува и утре.

Од понеделник до среда, пак, се очекуа променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. В понеделник максималната температура треба да достигне до 20, во вторник до 19, а в среда до 18 степени.

Можеби ќе ве интересира

Божиновски за „Рекет“: Испуштена е контролата и процесот е надвор од судот

Божиновски за „Рекет“: Испуштена е контролата и процесот е надвор од судот

Maкедонец уапсен во Словачка поради убиство

Maкедонец уапсен во Словачка поради убиство

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се појавија нови снимки за „Рекет“, во Пробиштип се отвори фабрика

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се појавија нови снимки за „Рекет“, во Пробиштип се отвори фабрика

Заев: Изградбата на меѓусистемска гасна врска Петрич-Струмица е сериозен потенцијал за развој на земјата

Заев: Изградбата на меѓусистемска гасна врска Петрич-Струмица е сериозен потенцијал за развој на земјата

Заев кажа што мисли за заканите упатени кон неговото семејство

Заев кажа што мисли за заканите упатени кон неговото семејство

На северот од Македонија вечерва најзагадено

На северот од Македонија вечерва најзагадено

ДУИ знаеле дека цел закон е испратен во Венецијанска комисија, тврди Заев

ДУИ знаеле дека цел закон е испратен во Венецијанска комисија, тврди Заев

УШТЕ ЕДЕН „НОН ПЕЈПЕР“: Девет европски држави објаснуваат како да се интегрира Западен Балкан

УШТЕ ЕДЕН „НОН ПЕЈПЕР“: Девет европски држави објаснуваат како да се интегрира Западен Балкан

Заев од Пробиштип: „Кранфилд Фаундри“ ќе дава плата повисока од просечната

Заев од Пробиштип: „Кранфилд Фаундри“ ќе дава плата повисока од просечната