22 Мај, 2018
0.3155
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

Промоција на новиот парфем MAJAINA Sin од компанијата The Different Company во Anabella

Објавено во: Мои пари, Стил 07 Декември, 2017

Вчера, 07.12 Декември во парфимеријата Anabella во центарот на градот, се одржа промоција на парфемот MAJAINA Sin дел од престижната колекција L'ESPIRIT COLOGNE на компанијата The Different Company Париз, Франција.


Luc Gabriel CEO и сопственикна компанијата The Different Company ги запозна присутните со историјата на брендот и при својата презентација направи вовед во процесот на изработка на парфемите.


Тој посочи дека името на оваа компанија не е случајно. The Different Company - Целосно внимание посветува на изборот на суовините, квалитетот на парфемот и финалниот производ вклучувајќи ја изработката, дизајнот на шишето и пакувањето до најмал детал.


Изјави дека разликата е во самите парфеми, во изборот на состојките, развојот на мирисот и чувството кое го предизвикува секој мирис. Елеганцијата во потписот, односно елеганцијата во мирисот е она кон тоа што оваа компанија цели.


Секој парфем од овој бренд буди различни чувства, бидејќи пред се, најважно е чувството, а потоа изгледот.

Моќта на парфемите од The Different Company е во чувството на елеганција кои тие го предизвикуваат.


Поканети на настанот беа неколку медиуми на кои им беа презентирани парфеми од оваа компанија и ја имаа можноста и лично да разговараат со сопственикот на компанијата Luc Gabriel.


Посебно внимание беше посветено на новиот парфем MAJAINA Sin – дело на креаторката EMILIE COPPERMANN, инспириран од нејзината посета во Мадагаскар.


Можеби ќе ве интересира

Тркалезна маса „Анализа на потребите за градење на капацитети на претприемачите“

Тркалезна маса „Анализа на потребите за градење на капацитети на претприемачите“

(ГАЛЕРИЈА) Отвореното општество во Македонија e исправено пред бројни предизвици кои треба да ги надмине

(ГАЛЕРИЈА) Отвореното општество во Македонија e исправено пред бројни предизвици кои треба да ги надмине

Вози Право Вози Здраво 4 - Ревијална Трка

Вози Право Вози Здраво 4 - Ревијална Трка

Поради дефект без вода овие улици во Скопје

Поради дефект без вода овие улици во Скопје

Лазаров: Тренерите се многу важен дел од успешноста на нашиот камп

Лазаров: Тренерите се многу важен дел од успешноста на нашиот камп

Новиот Audi A4 2.0 ТDI со автоматски S-Tronic менувач и Design пакет

Новиот Audi A4 2.0 ТDI со автоматски S-Tronic менувач и Design пакет

Се одржа Аутопартс експо 2018, саем за автоделови во Македонија

Се одржа Аутопартс експо 2018, саем за автоделови во Македонија

Агро-прехранбениот сектор во Европа и Централна Азија оценет како "иновативен" и "инклузивен"

Агро-прехранбениот сектор во Европа и Централна Азија оценет како "иновативен" и "инклузивен"

Изложба на креативните акции кои го менуваат општеството на подобро

Изложба на креативните акции кои го менуваат општеството на подобро