30 Јуни, 2022
0.0327

Пронајди и резервирај летови брзо и едноставно на Petal Search

Објавено во: Мои пари 27 Мај, 2022

Добивај вести на Viber

Huawei склучи договор за соработка со Skyscanner, водечкиот пазар за летови, за да обезбеди брз пристап до цените и опциите за патување

Huawei, водечката светска технолошка компанија, им овозможува на своите корисници пристап до илјадници опции за летови, хотели и изнајмување автомобили преку својот пребарувач Petal Search, откако склучи договор за соработка со Skyscanner, обезбедувач на глобални информации за патувања.

Пребарувањето на повеќе локации за да се најде соодветен хотел и да се направат аранжмани за патување е минато сега кога Petal Search се здружува со меѓународниот експерт за патувања Skyscanner. Ова ќе го направи пребарувањето брзо и лесно, овозможувајќи им на корисниците да споредат повеќе опции пред да бидат автоматски насочени на местата за резервации.

Petal Search, исто така, ќе ги подобри плановите за патување со обезбедување уникатни препораки и функции, истакнувајќи ги понудите што ќе им помогнат на потрошувачите да создадат незаборавни патувања. До каналот за патување може да се пристапи не само преку мобилната апликација Petal Search, туку и на веб-верзијата на Petal Search, HUAWEI Assistant, или со лизгање надолу на телефонот Huawei за да се пристапи до делот за пребарување.

Соња Балсер, директорка за маркетинг во Skyscanner изјави: „Со задоволство ја нудименашата моќна услуга за пронаоѓање летови на корисниците на Huawei со интегрирање на нашата апликација со Petal Search. Постојат милиони комбинации на летови до дестинации ширум светот по високо конкурентни цени, а корисниците ќе имаат лесен и едноставен пристап до нив“.

Како што се укинуваат ограничувањата за патување, резервациите за одмор секојдневно се зголемуваат. Податоците од неодамнешните истражувања нарачани од Skyscanner откриваат дека 86% од патниците планираат да потрошат повеќе или исто за патувања отколку пред пандемијата, односно половина од нив се одлучиле да трошат повеќе. И побарувачката за патувања силно се враќа во многу региони ширум светот, со глобалниот обем на пребарување зголемен за 20% месечно во март во споредба со февруари.

„Како што туризмот расте и довербата на потрошувачите исто, мислиме дека ова е совршено време да ги охрабриме нашите корисници да се опуштат. Сакаме да ги поддржиме авантуристичките размислувања преку партнерство со брендови за патување и пребарување за да помогнеме и да го направиме Petal Search ефикасен и сигурен партнер за патување“, вели Хаиме Гонзало, потпретседател на Huawei Mobile Service Europe.

ПР објава


Можеби ќе ве интересира

BtoBet стана дел од глобалниот iGaming гигант NeoGames

BtoBet стана дел од глобалниот iGaming гигант NeoGames

А1 Македонија за сите при-пејд и пост-пејд корисници на мобилна телефонија - 10GB за безгрижно сурфање во роаминг во 27 земји

А1 Македонија за сите при-пејд и пост-пејд корисници на мобилна телефонија - 10GB за безгрижно сурфање во роаминг во 27 земји

Од 2 јули старт на втората сезона на „Клан“ ексклузивно на Суперстар ТВ

Од 2 јули старт на втората сезона на „Клан“ ексклузивно на Суперстар ТВ

Фантастични 19 милиони кај играчите со СУПЕР, МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕКПОТ на Видеолотарија

Фантастични 19 милиони кај играчите со СУПЕР, МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕКПОТ на Видеолотарија

Huawei го претстави MateBook D16 - лаптоп со висока продуктивност и 16-инчен дисплеј

Huawei го претстави MateBook D16 - лаптоп со висока продуктивност и 16-инчен дисплеј

„Брако“ обезбедува обучен и квалификуван кадар подготвен за работните процеси

„Брако“ обезбедува обучен и квалификуван кадар подготвен за работните процеси

Приспособување на јавните набавки и на царинските стапки за суровините за одржливо конкурентно домашно производство

Приспособување на јавните набавки и на царинските стапки за суровините за одржливо конкурентно домашно производство

5 работи кои треба да ги земете предвид при купување на нов дом

5 работи кои треба да ги земете предвид при купување на нов дом

Публицис Македонија одбележа 25 години постоење со промоција на „Авантурите на До“ детска книга која нè учи да ги сакаме различностите

Публицис Македонија одбележа 25 години постоење со промоција на „Авантурите на До“ детска книга која нè учи да ги сакаме различностите