27 Мај, 2022
0.0229

ПРОСТИТУТИ ОД КИНА, РУСИЈА И ЈАПОНИЈА СРЕДЕ БЕЛГРАД: Клиентите ги избираат во каталог

Објавено во: Балкан 16 Јануари, 2022

Проституцијата во Србија е со закон забранета, но и покрај тоа, „најстариот занает“ во Белград не го практикуваат само девојките од Србија, туку и странци дојдени од различни краеви на светот.

Десетици девојки од азиските земји, како Кина, Јапонија и Малезија, нудат сексуални услуги во Белград, пречекувајќи ги своите клиенти од Србија во апартмани на различни локации во главниот град Србија. Услугите наплаќаат од 80 до 300 евра а заработката се дели со нивните макроа потврдуваат извори за „Мондо рс“.

Извесен Ј.М., кој е близок со девојки кои се занимаваат со овој бизнис, за Мондо раскажа како се организира овој вид на проституција, од каде доаѓаат толку многу странски жени од целиот свет во Белград и како клиентите договараат средба со девојки кои се се занимавал со проституција.

ИЗБРААТ КАКО ВО КАТАЛОГОТ, ПОВЕЌЕ ДЕВОЈКИ НЕ ЗНААТ АНГЛИСКИ

Проституцијата е организирана така што контактот и видовите на услуги можат многу лесно да се најдат на веб-страница. Кога клиентот ќе одговори на телефонскиот број, ќе добие дополнителни инструкции на англиски јазик, вели Ј.М.

- На страниците има детали за понудата и клиентот може во каталогот да избере дали сака сексуални услуги од девојки од Русија, Бразил, Кина, Малезија. Сè е неверојатно отворено и јавно, има слики, телефонски броеви и контакти. Сè работи преку кореспонденција на WhatsApp на англиски јазик, клиентот закажува термин и ја добива локацијата на која треба да дојде. Иако мисли дека постојано комуницира директно со девојката со која сака да се сретне, всушност се допишува со координаторот, бидејќи повеќето проститутки не знаат англиски - открива за Мондо J.М.од Крагуевац.

ОЗНАКИ НА ВРАТАТА И МИРИСНИ СТАПЧИЊА

Становите во кои странките им нудат сексуални услуги на муштериите од Србија се наоѓаат претежно во строгиот центар на градот, каде што обично е јасно означена влезната врата, за да не погрешат.

- За да им олеснат на клиентите каде треба да дојдат, најчесто испраќаат слики од влезната врата на станот каде што има посебен знак, на пример грамофонската плоча на „шпионот“. Во апартманите каде услугите ги вршат девојки од Кина, ентериерот е уреден во азиски стил, клиентите се пречекуваат со миризливи стапчиња, ориентална музика и етерични масла. 


Можеби ќе ве интересира

Грција во ОН ќе се жали за турските провокации за островите во Егејското Море

Грција во ОН ќе се жали за турските провокации за островите во Егејското Море

Жена избоде друга жена на судење во Врање

Жена избоде друга жена на судење во Врање

НЕМАВМЕ ПРОБЛЕМИ СО ШЕЌЕРОТ, ТУКУ СО ЕДЕН ТАЈКУН КОЈ САКАШЕ ДА ЗАРАБОТИ ГОЛЕМИ ПАРИ - Вучиќ за недостатокот

НЕМАВМЕ ПРОБЛЕМИ СО ШЕЌЕРОТ, ТУКУ СО ЕДЕН ТАЈКУН КОЈ САКАШЕ ДА ЗАРАБОТИ ГОЛЕМИ ПАРИ - Вучиќ за недостатокот

Вакво невереме немаме видено со децении – град со големина на тениски топчиња паѓал во Хрватска

Вакво невереме немаме видено со децении – град со големина на тениски топчиња паѓал во Хрватска

Бегалците од Украина до 1 јуни треба да ги напуштат бугарските хотели

Бегалците од Украина до 1 јуни треба да ги напуштат бугарските хотели

Хрватска да не ја пушта Србија во ЕУ, ако не се откаже од „митот Јасеновац“

Хрватска да не ја пушта Србија во ЕУ, ако не се откаже од „митот Јасеновац“

Бугарската полиција најде седум тела во шума

Бугарската полиција најде седум тела во шума

Во Албанија уапсен Исмаил Морина, кој леташе дрон на стадионот во Белград

Во Албанија уапсен Исмаил Морина, кој леташе дрон на стадионот во Белград

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА ВО ЦЕНТАРОТ НА ЗАГРЕБ: Полуголи мажи со бoксови и клоци се тепаа на семафор

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА ВО ЦЕНТАРОТ НА ЗАГРЕБ: Полуголи мажи со бoксови и клоци се тепаа на семафор