22 Август, 2019
0.0225

Проверете какво време не очекува во новата работна недела

Објавено во: Македонија 22 Јули, 2019

Во првиот ден од новата работна недела според управата за хидрометеоролошки работи не очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност.

Попладне се очекува да има зголемување на облачноста.

УВ индексот ќе биде и денес висок и ќе изнесува 9.

Дневните температури на воздухот ќе бидат високи и ќе се движат од 28 до 38 степени.

Најтопло се очекува да биде во југоисточниот дел од земјата.

Во Скопје според синоптичарите се очекува сончево време и потопло со мала до умерена облачност и максимални 36 степени целзиусови.

Во вторник и среда ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд. Дневните температури ќе опаднат за неколку степени.Потоа во наредните денови времето повторно ќе биде стабилно и многу топло.


Можеби ќе ве интересира

Заев побара пратениците веднаш да го донесат новиот Закон за јавно обвинителство

Заев побара пратениците веднаш да го донесат новиот Закон за јавно обвинителство

Заев со еден од предложените кадри дава простор и на бошњачката заедница

Заев со еден од предложените кадри дава простор и на бошњачката заедница

Заев по ЦО на СДСМ порача: Верувам дека нема грешки кај високи функционери на СДСМ

Заев по ЦО на СДСМ порача: Верувам дека нема грешки кај високи функционери на СДСМ

ФОКУС НА ДЕНОТ: По погребот во Гевгелија, Јанева останува во Шутка, за Заев СЈО е обезглавено

ФОКУС НА ДЕНОТ: По погребот во Гевгелија, Јанева останува во Шутка, за Заев СЈО е обезглавено

Жалбата е отфрлена, Јанева останува во затворот Шутка

Жалбата е отфрлена, Јанева останува во затворот Шутка

Во Тетово запленета голема количина марихуана

Во Тетово запленета голема количина марихуана

ПОЖАРИ: Гори во Гостивар, во Дебар изгоре штала и добиток , во Кратово повредена жена

ПОЖАРИ: Гори во Гостивар, во Дебар изгоре штала и добиток , во Кратово повредена жена

На Централниот одбор на СДСМ ќе се расправа и за „Рекет“

На Централниот одбор на СДСМ ќе се расправа и за „Рекет“

Голем пожар кај ветерниците во Богданци

Голем пожар кај ветерниците во Богданци