07 Декември, 2019
0.0196

Проверете какво време не очекува во новата работна недела

Објавено во: Македонија 22 Јули, 2019

Во првиот ден од новата работна недела според управата за хидрометеоролошки работи не очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност.

Попладне се очекува да има зголемување на облачноста.

УВ индексот ќе биде и денес висок и ќе изнесува 9.

Дневните температури на воздухот ќе бидат високи и ќе се движат од 28 до 38 степени.

Најтопло се очекува да биде во југоисточниот дел од земјата.

Во Скопје според синоптичарите се очекува сончево време и потопло со мала до умерена облачност и максимални 36 степени целзиусови.

Во вторник и среда ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд. Дневните температури ќе опаднат за неколку степени.Потоа во наредните денови времето повторно ќе биде стабилно и многу топло.


Можеби ќе ве интересира

Скопје е шестиoт најзагаден град во светот

Скопје е шестиoт најзагаден град во светот

ФОКУС НА ДЕНОТ: Камчев тврди дека „Империја“ е случај отворен за изнуда, Катица нема да добие апанажа

ФОКУС НА ДЕНОТ: Камчев тврди дека „Империја“ е случај отворен за изнуда, Катица нема да добие апанажа

Кој ќе биде новиот државен ревизор?

Кој ќе биде новиот државен ревизор?

Нема апанажа за Катица Јанева

Нема апанажа за Катица Јанева

Да им се суди во Хаг, бараат обвинетите за упадот во Собранието

Да им се суди во Хаг, бараат обвинетите за упадот во Собранието

Камчев: Сите што платиле реклама во 1ТВ, сите биле гонети од Јанева и Боки 13

Камчев: Сите што платиле реклама во 1ТВ, сите биле гонети од Јанева и Боки 13

Груевски до Пендаровски: „Заедничката“ историја стана „Бугарска“

Груевски до Пендаровски: „Заедничката“ историја стана „Бугарска“

Илија Димовски ќе предложи да не и се дава апанажа на Катица Јанева

Илија Димовски ќе предложи да не и се дава апанажа на Катица Јанева

ЖЕШКО ВО СУД: Камчев и Боки13 со различни тврдења-каде е торбата „Луј Витон“

ЖЕШКО ВО СУД: Камчев и Боки13 со различни тврдења-каде е торбата „Луј Витон“